Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski producent wódki przeprasza klientów. Poszło o „Żołądkową Gorzką”

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” lubelski producent alkoholi Stock Polska przeprosił konsumentów, których miał wprowadzić w błąd. Podobne oświadczenie widnieje na stronie internetowej firmy.

We wtorek w ogólnopolskim dzienniku „Rzeczpospolita” ukazało się płatne ogłoszenie, w którym lubelski producent alkoholi Stock Polska przeprasza swoich konsumentów. W zajmującym pół strony ogłoszeniu można przeczytać: „STOCK Polska sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie przeprasza klientów za oznaczenie swoich napojów alkoholowych „Żołądkowa Gorzka” o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 36% słowem „WÓDKA”, pomimo, że takie napoje nie są wódką”.

Żołądkowa Gorzka to jeden z najlepiej sprzedających się produktów wytwarzanych w lubelskiej fabryce. Problemem jednak jest to, że zgodnie z prawem wódką może być nazywany produkt mający minimum 37,5 proc. alkoholu. Tymczasem Żołądkowa miała go 36 proc, dlatego też powinna być oznaczona jako napój alkoholowy a nie wódka.

Sprawą błędnego oznakowania zajął się dwa lata temu wielkopolski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To w związku z tym, Stock Polska został zobowiązany do wystosowania przeprosin dla konsumentów.

(fot. Stock)
2016-11-22 15:44:31

24 komentarze

  1. zwykła reklama i tyle

  2. czystej sztoka nie pije bo to wg. mnie syf a tak w ogole czysta pije tylko na weselu

  3. a tak w ramach ciekawostek dzięki naszym dobrodziejom-politykom ostatnim polskim właścicielem wódek jest polmos Bielsko-Biała ze swoją coraz lepszą żytnią, nie mylić z żytniówką która to razem z m.in żubrówkami, soplicą, absolwentem należy do Putina czyli do CEDC , wchodzi w skład grupy Russian Standard. Francuzi są właścicielami wyborowej, Pana Tadeusza, Polskiej Wódki, Sobieskiej, Krupników, Balsamów i wielu innych. Coraz gorszy Stock ( + jego żołądkowe, żubry, cytrynowe itd ) jest równie polski jak i hiper- niepłacące podatków-markety typu Tesco, Auchan, Leclerc wykańczające nasz rodzinny handel. Więc w pełni świadomie popijam świetne nalewki owocowe własnej produkcji, legalny bimberek i coraz lepszą żytnią. Daję naszym zarobić 🙂 P.S. jedzonko też tak można np. ,, bazar,, , ,, Nova ,, pozdrawiam

  4. W związku z tym że zamieściliście reklamę wódki portal lublin112.pl zostaje pozwany do sądu.

    • Nie jest to reklama wódki, a materiał prasowy, po za tym gorzka żołądkowa jak wynika z materiału nie jest wódką. Z materiału jasno wynika, że jest o przeprosinach. Szanowny Czytelnik się zagalopował. Pozdrawiamy.

  5. Do Marxa- nie powinienes sie leczyc???

  6. A ktoś w ogóle pije ten syf?

  7. kiedyś żeby na etykiecie pisało wódka musilo byc 45%…….