Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski komendant straży pożarnej zostanie generałem. Uroczystość zaplanowano na poniedziałek

W przyszłym tygodniu, w Międzynarodowy Dzień Strażaka, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczy dwie nominacje generalskie. Jedną z nich otrzyma Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. brygadier Grzegorz Alinowski.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał stopień generalski Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. brygadierowi Grzegorzowi Alinowskiemu. Wniosek w tej sprawie trafił na biurko głowy państwa od ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Wręczenie nominacji przez prezydenta zostało zaplanowane na poniedziałek 4 maja, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tym samym lubelski komendant będzie ósmym generałem w Państwowej Straży Pożarnej pozostającym w czynnej służbie.

Grzegorz Alinowski został Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie 29 stycznia 2016 roku. Zastąpił na tym stanowisku nadbryg. Tadeusza Milewskiego, który szefował lubelskim strażakom od 2011 roku. Związany jest ze strażą pożarną od 1988 r., kiedy to podjął studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Służbę w Lublinie rozpoczął 1 maja 1992 roku. Był m.in. dowódcą zmiany i dowódcą jednostek. Przez 7 lat był także zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Wraz z Grzegorzem Alinowskim do stopnia nadbrygadiera awansowany został również Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Andrzej Bartkowiak. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00.

(fot. archiwum)

Komentarze wyłączone

Z kraju