Lubelska radna chce walczyć ze znieczulicą. Poruszyła ją historia, którą opisaliśmy

Lubelska radna zaproponowała nagradzanie medalem tych osób, które wbrew panującej znieczulicy, nie wahają się ani chwili aby nieść pomoc innemu człowiekowi. To efekt naszego materiału, o znieczulicy w autobusie komunikacji miejskiej.

Opisana przez nas na początku marca historia mężczyzny, który w autobusie lubelskiej komunikacji miejskiej stracił przytomność, wywołała ogromne poruszenie. Pomimo tego, że w pojeździe znajdowało się sporo pasażerów, większość z nich nie zareagowała na fakt, że starszy mężczyzna stracił przytomność i osunął się z siedzenia na podłogę. Na przystanku obok giełdy w Elizówce wysiadło około 20-30 osób, przy czym wszyscy przeszli obojętnie obok potrzebującego pomocy mężczyzny.

Garstka pozostałych pasażerów nie widziała co się dzieje z drugiej strony pojazdu. Dopiero reakcja dziecka, które powiedziało, że w autobusie umarł mężczyzna sprawiła, że jeden z pasażerów ruszył na pomoc. Po chwili przyłączyły się trzy młode dziewczyny. Okazało się, że mężczyzna nie daje oznak życia. Zaalarmowane zostało pogotowie ratunkowe, zaś czwórka pasażerów która zareagowała, rozpoczęła resuscytację krążeniowo – oddechową. Prowadzili ją kilkanaście minut, do czasu kiedy dojechali ratownicy medyczni, którzy zajęli się poszkodowanym.

Jak się później okazało, mężczyzna stracił przytomność sporo wcześniej, gdyż jeszcze na al. Spółdzielczości Pracy. Podróżujące obok niego osoby były jednak obojętne, na to co się dzieje ze współpasażerem.

– Najbardziej boli mnie to, że pozostali tylko stali i patrzyli. Prosiłem, żeby ktoś zmienił dziewczyny w wykonywaniu masażu serca, jednak bez rezultatu. Nie dość, że nie pomogli, to jeszcze mieli pretensję, że dalej nie pojadą. Dzwonili chyba do przewoźnika, z pytaniem, kiedy zostanie im podstawiony drugi autobus, aby mogli kontynuować podróż. Mieli pretensję, że muszą iść pieszo ten jeden przystanek. Nie pomógł nam nawet kierowca. Stał z rękami w kieszeni i tylko gdzieś dzwonił – wyjaśniał nam wtedy mężczyzna, który ratował poszkodowanego.

W kontekście tego zdarzenia, lubelska radna Małgorzata Suchanowska zaproponowała podjęcie odpowiednich działań w kierunku walki ze znieczulicą jaka powszechnie panuje. Skierowała w tej sprawie do prezydenta miasta interpelację, w której proponuje podjęcie programu, który miałby na celu wyróżnianie i nagradzanie osób, które nie wahają się nieść pomoc innym i bezinteresownie ratują ludzkie życie.

Za tego typu działania może być np. ufundowana nagroda za odwagę i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi w postaci medalu za odwagę i uratowanie życia. Radna zainteresowała się także sprawą kierowców komunikacji miejskiej. Chodzi o to, czy przewoźnicy przewidzieli odpowiednie procedury przy szkoleniu kierowców, oraz czy wyposażyli apteczki na wypadek konieczności udzielenia szybkiej pierwszej pomocy pasażerom, jak również, czy wyróżniająca się postawa kierowców jest nagradzana, a jeżeli tak, to w jaki sposób.

O tym, co wydarzyło się w autobusie linii nr 4 można przeczytać tutaj:
Mężczyzna umierał w autobusie, pasażerowie przechodzili obok. Mieli pretensję, że dalej nie pojadą

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-25 22:00:21

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Wystarczy zobaczyć stronę fb radnej Małgorzaty a już wiadomo, że będzie to medal z wizerunkiem Jarosława 😛 takim osobom jak człowiek, który uratował życie w autobusie należy się dożywotni darmowy przejazd autobusami mpk a nie jakiś wyklepany kawałek żelaza. Ludzi trzeba doceniać. Czy radna uważa, że ów człowiek będzie chodził z medalem na co dzień?

  • Materialista z ciebie. Typowy leming, Za darmo palcem nie ruszy. PO nagrodę zgłoś się do Żuka jak by co.

   • Nie jestem za PiS ale przeciw PO. Pomyśl teraz nad tym. A co do medalu, to sam bym go nie przyjął. Dopóki radni, posłowie pobierać będą diety i ciągnąć pieniądze za byle co, to i ja nie mam zamiaru być Konradem Wallenrodem. Chłopakowi należy się coś co mu się przyda. Medal niech sobie radna przypnie za ten głupi pomysł. Tak jak napisałem. Bardziej praktyczne będzie jeśli dostanie darmowe przejazdy. Piłkarze za bieganie za kawałkiem napompowanej skóry biorą ogromne pieniądze. Daj im za wygrane mistrzostwa po medalu i podziękuj. Zobaczysz co się stanie.

    • Medale ? he he !!! I co , może te medale będzie wręczać ów Radna ? he he . Ludzie mają całe szafy medali , tylko lodówki puste , a lekarze orzecznicy z ZUS-u leczą chorych jak Kaszpirowski – 1,2 3 smatrij w maje gałazy …. i wyganiają do roboty . Znieczulicę uciąć od głowy . Każdy goni na złamanie karku , by było na chleb i opłaty i nie ogląda się czy ktoś umiera czy się śmieje .

   • P..iip kupił sobie głosy wyborców za 500 a ty komuś wypominasz że nie chce medalu a woli coś konkretnego…? Szczyt hipokryzji!
    Tomek ma rację! byle radny gminny z Koziej wólki nie ruszy palcem bez sowitej diety nie wspominając już o politykach rangi ogólnopolskiej żyjących ponad stan na nasz koszt a ludziom chcą ordery dawać…

    • Putin medalami nagradzał wszystkich, którzy gołymi rękoma pracowali przy likwidowaniu elektrowni w Czarnobylu i co? Wiele osób już zmarło. Nie dostali nawet ubrania ochronnego podczas pracy. Wiele nadal głoduje. Kilka lat temu w rocznicę katastrofy wszyscy ci nagrodzeni medalami rzucili je pod pałac prezydencki. Tyle były one warte. Czemu ten rząd jak i poprzednie zamiast medali za swoją pracę przyznaje nagrody pieniężne???

   • Za darmo ? Jakie darmo, te premie im się PO PROSTU NALEŻĄ !!

   • A ty pajacu do Czarnka się zgłos!! Lemingu jeden. Wbij sobie w makowe ze W Lublinie nigdy Pisu niebedzie.

  • Naprawdę ludzi są aż tak głupi jak ty? Tez jestem przeciwko PiS. Ale to nie znaczy, ze odrazu wiesz za jaka inna partia jestem. To ze tobie spadły klapki na oczy i widzisz tylko to co pokazują ci w TVP nie oznacza ze każdy tak ma. Rozejrzyj się trochę po świecie, obejrzyj dla porównania inne kanały w telewizji i dojdź do wniosków. Gdyby ludzie myśleli sami a nie tylko wierzyli w to co zobaczą w wiadomościach może wybory miałyby sens…pozdrawiam

 2. Ci, którzy reagują, nie robią tego dla medali. Już raczej powinni egzekwować istniejące prawo wobec tych, którzy przechodzą obojętnie.

 3. dla nowoczesnych liberalnych postępowców życie ludzkie ma nie wielkie znaczenie, również dziecka, tym bardziej nienarodzonego, a niektórzy nawet chcą mieć prawo do ich zabija

  • im więcej się „konkretyn” wypowiada tym bardziej dowodzi swoich poglądów na poziomie średniowiecznej inkwizycji…
   Na szczęście tacy jak on nie zatrzymają rozwoju cywilizacji… no może w Polsce i to na chwilę…

  • W czym masz problem z ks. Leszkiem? Został ukarany zgodnie z prawem cywilnym, dodatkowo i kościelnym. Został pozbawiony funkcji proboszcza. Jeszcze jakieś ale cymbale?

   • Jan nierzetelny

    Taka osoba nie powinna mieć nic wspólnego z kościołem, nie dość że pił w post, to jeszcze kłamał publicznie o ogólnodostępnych kluczykach a na koniec podstawił kierowcę do sądu… oto prawdziwe oblicze watykańskiego okupanta w Polsce.

    • Do kościoła nie chodzisz, w Boga nie wierzysz , to co cię tak bulwersuje? Nadzwyczajna kasta swoich za ewidentne kradzieże i jazdę po pijaku jakoś z palestry nie wyrzuca. Dlaczego w Kościele miało by być inaczej? Sowiecki okupant, mimo z górą 70 lat po wojnie, nad wyraz dobrze się trzyma. Chyba jesteś jego flagowym przykładem. Nie sądzisz?

  • PŁÓD NIE JEST DZIECKIEM!!! ty NAJPIERW ZASIEGNIJ FACHOWEJ LITERATURY A POTEM GADAJ !!

   • W/g TVN płód to zlepek komórek rakowych Ty siebie jak określasz? Do homo sapiens na pewno ci daleko. Szympans ma wyższy iloraz inteligencji.

   • właśnie zdemaskowałeś swoją niewiedzą, a fachowość to musiałeś nabyć z wyborczej, albo bibuł feminazistek

   • Ile już zaadoptowałeś niepełnosprawnych,ile wpłacasz konkretnie na chore dzieci,zero więc zamknij chapę patrioto

 4. Nagroda za bezinteresowna pomoc. To bezinteresowna ta pomoc ma być czy interesowną ze względu na nagrodę?;) może teraz ci chytrzy zaczną w końcu pomagać, bo coś będą z tego mieć

 5. Medalem i nagrodą jest sama wieść,że uratowało się życie–czyjeś życie .. ale jeśli w ten sposób można pozbyć się takiej „znieczulicy” ludzkiej–jestem za.. nie będę opisywał sytuacji dlaczego jestem „za” bo to temat już przeżuty i walczący do oporu — ale jednak 🙂
  pozdrawiam Panią Radną P.Małgosię (jeśli to przeczyta) 🙂

 6. Kwint esencja inteligentnego elektoratu PO.Rodzicom już pawulon podałeś?

 7. Jan nierzetelny

  Poproszę o imię i nazwisko radnej oraz z jakiej jest partii. A piSSowcom przypominam że w tym kraju jest lepszy i gorszy sort obywateli !!

  • ty nawet nie wiesz mik jest gorszy sort, a ta radna jest z PiSu, więc teraz musisz odkręcić śpiewkę, tak żeby ją zaatakować

 8. Jan nierzetelny

  Zrozumcie też że ludzie mają klauzule sumienia i nie mogą ingerować w wolę bożą !!

 9. Może gdyby ten naród nie był tak zachlany, że w każdym autobusie codziennie widać pijaczynę, wczorajszego albo innego menela to ludzie nie zakładaliby najprostszego wyjaśnienia – nawalony i pomagaliby ktoś leży nieprzytomny

 10. Niestety ten mężczyzna w szpitalu zmarł.

 11. niedługo wybory:)

 12. W każdym autobusie czy trolejbusie znajduje się apteczka to raz, a dwa to kierowca ma obowiązek zadzwonić do dyspozytora i go o wszystkim powiadomić. Jeżeli nie jesteśmy karani w formie utraty premii. Nikt nas za dobre nie nagradza, Nigdy! Smutne to…

 13. a co na to ministra móha ???

 14. A ty POsrańcu oczekujesz bmw od Karpińskiego czy już masz?

  • A ty PISiorze niedouczony ;D Jarosław mydli oczy ..niedługo będziecie się do niego modlić haha

 15. Elektorat PO zabrał głos. Ale ich przedstawiciel w Ratuszu, p. Żuk jakoś się nie spieszy z przyznaniem nagrody pieniężnej. Nawet na papierowy dyplom mu szkoda. Oj przegapili okazję i teraz nijak wyjść z twarzą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka