Tak wygląda jazda po ulicach Lublina za kierownicą ambulansu na sygnale

Uczmy kierowców myślenia i ustępowania, być może uratuje to zdrowie lub życie naszych bliskich. Tak pisze pod filmami na swoim kanale NaBombach na YouTube autor nagrań z wnętrza ambulansu. Jedno z nich zostało zarejestrowane na ulicach Lublina.

2018-03-25 21:49:35
(fot. wideo NaBombach YouTube)

39 komentarzy

 1. Ja nie wiem co ludzie mają z tym hamowaniem, jak tylko słyszą „bomby” to hamulce, zamiast uciekać i miejsce robić to hebel i czekają jak na wyrok….

 2. Moze pora isc za przykładem Wrocławia i edukowac społeczeństwo…

  https://youtu.be/2gESMkyfjmg

 3. Jak na Jaczewskiego tp trochę okreżno drogą. Po co pchać się w centrum miasta. Można było jechać SoLidarność. Tu się liczy czas a kierowca jedzie bez potrzeby tak długo.

 4. Skoro to ma być film pokazowy jak bezmyślni są kierowcy nie ustępujący karetce to taka trasa jest najlepsza. Po co komu film jak karetka jedzie pustą i szeroką drogą?

 5. Nic specjalnego i Napewnie nie jest to karetka z WPR. Widać że to zwykły szofer jakiejs transportowej karetki. Komfort transportu dla pacjenta przez ulice Racławicką z taka jazda jest równy zeru. Ale jak ktos widzisz tylko swoj czubek nosa bo jedzie na bombach to grattuluje 🙂

 6. Staram się zjeżdżać karetkom ale pod warunkiem że nie muszę najeżdżać na krawężniki. Szkoda mi opon i felg. No i kilka razy karetki włączały sygnał tylko po to by przejechać Niemce … bo korek. Więc niekoniecznie mi sie czasami chce im ustępować.

  • Szanowna Tullo.
   Szkoda, ze nie zauważasz nic innego niż czubek nosa. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego może włączyć sygnały uprzywilejowania w określonych przepisami przypadkach. Mimo tego, nigdy nie pomyślałaś, że karetka za chwilę może być potrzebna przy wypadku? Dlaczego ma stać w korku?

 7. Na tego w ciężarówce nie mam słów. Całkiem zgrabnie większość kierowców uciekała, ale piesi to dramat w tym przypadku.

 8. Na Kraśnickich jak jedzie karetka to masakra, wąsko i nie ma gdzie zjechać, a niskim autem na wysoki krawężnik się nie wdrapiesz.

 9. Czesto bywa tak ze kierowca karetki dostaje dyspozycje aby kierowac sie do najblizszego szpitala np. Szpital Wojskowy a 1minute potej informacji szpital na Staszica. Wiec co on ma do tego. Istotą jest to aby inni kierowcy umozliwili jak najszybszy przejazd takiej karetce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą