Tak wygląda jazda po ulicach Lublina za kierownicą ambulansu na sygnale

Uczmy kierowców myślenia i ustępowania, być może uratuje to zdrowie lub życie naszych bliskich. Tak pisze pod filmami na swoim kanale NaBombach na YouTube autor nagrań z wnętrza ambulansu. Jedno z nich zostało zarejestrowane na ulicach Lublina.

2018-03-25 21:49:35
(fot. wideo NaBombach YouTube)

39 komentarzy

 1. fajnie, spoko kierowca jedzie. Tylko jaki jest sens jechać Racławickimi, Krakowskim, 3-go Maja przez mnóstwo świateł przez potencjalne korki jak można było Sikorskiego w dół od ronda zjechać do Solidarnosci i prawie już na prostej i bez świateł?

  • Kierowca nie jest z Lublina

  • to chyba pokazowy film albo kierowca dorabia na taxi bo po mieście dłużej to i kasa większa

  • Natężenie ruchu bardzo małe, przejazd spoko tylko dlaczego ta trasą ??? zgadzam sie z poprzednikiem ze najgorszą z możliwych.

  • Tez o tym samym pomyślałam. Ta trasa na filmiku trochę taka dookoła

   • To nie jest kierowca z Lublina, ambulansem jeździ po całej Polsce.

    • A może on używać sygnałów dźwiękowych kiedy mu się podoba? Myślę że użycie sygnałów uprzywilejowania jest określone w przepisach.

    • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

     Kiedyś, za czasów „bohaterskiej” Milicji Obywatelskiej kierowców uczono szacunku dla pojazdów uprzywilejowanych w bardzo prosty sposób:
     Jechał sobie ambulans na bombach, a za nim jeden lub dwa radiowozy milicji, jak któryś z kierowców zbyt opieszale spieprzał z drogi przed ambulansem, to był zatrzymywany i karany mandatem.
     Teraz często aż się prosi o takie nauki, ale nasza „poświęcana” policja jakoś niechętna takim zajęciom praktycznym.

  • No właśnie uczmy kierowców ambulansów myślenia aby wybierali najszybsza drogę byc może uratuje to komuś życie

  • Nie wiem w którym momencie zawiodło Was myślenie. To jest pokazowy filmik i nie ma tu znaczenia, że kierowca nie jest z Lublina. A gdyby musiał jechać z poszkodowaną osobą, którą zbiera z Racławickich, Krakowskich czy 3-go Maja? Właśnie o to chodzi, by pokazać, że wypadek może mieć miejsce wszędzie i wszędzie sobie trzeba poradzić. Przerażające jest to, że czepiacie się doboru drogi, ale nie zwracacie uwagi na rażące zaniedbania kierowców, którzy nie ustępują pierwszeństwa, nie zjeżdżają, nie zatrzymują się…

   • A można tak sobie jeździć na sygnale po mieście? To jakiś youtuber czy coś z tych kulfonow?

 2. Fajny filmik. Ogólnie nie było jeszcze tak źle. Czasami podobnie jeżdżę i przyznaję że dużo gorzej bywa. Tam jedynie LWL, LUB i „sałaciarz” w LU pogubili ścieżki , albo nie bardzo wiedzą do czego wsteczne lusterka służą.

 3. Kierowcy MPK to mają wszystko w d*pie dla nich liczy się tylko rozkład

  • Olgierd Jedlina

   Gdybyś chociaż raz siadł za kierownicą pojazdu, który ma 12 metrów długości. Nie wspomnę o 18 metrowym, bo byś się popłakał i narobił sobie wstydu przed pasażerami.

   • Tak dlatego inteligent w 3:45 nie pomyślał że autobus jest przegubowy i ma 18m dlatego pomimo tego że karetka jedzie on musi przejechać bo ma zielone i co najważniejsze ma ROZKŁAD

    • Jakbyś miał mózg to byś pomyślał , zanim napiszesz takie wypociny.
     Jak trolejbus ruszał to karetka była poza zasięgiem wzroku i na pewno słuchu kierowcy – sygnał dzwiękowy. Po drugie zauważ , że trolejbusy pokonują ten zakręt z prędkością około 20 km/h – karetka zaś jedzie conajmniej 50-60 km/h. Co do rozkładu to większości kierowców to nie przejmuje się tak rozkładem , jak ROSZCZENIOWI PASAŻEROWIE , którzy „płacą i wymagają”.

 4. Ciekawe czy Kurski gnał za karetką ?

 5. Ważna informacja jest taka, że jeśli stoimy na światłach i nie mamy gdzie zjechać na bok, to można przejechać na czerwonym. Oczywiście bardzo ostrożnie i z największą uwagą.

 6. Szczerze to przeraziłem się, brawa dla kierowcy karetki, ale z nagrania widać jak jeżdzą „zawodowi” kierowcy (tfu), większość ludzi potrafiła się zachować, za to kierowcy MPK’ów i ciężarówek to słowo na ch jakich mało, mają w d życie ludzkie, jeździć, robić godzinki, kilometry i łapać hajs, na wszystko inne wywalone… Masakra.

  • Wpierdziel tone gnoju do osobówki i zacznij hamować, a drugie spróbuj jazde z kołami skrętnymi za pupa a nie przed i wtedy zacznij się wypowiadać imbecylu. W UK przy wielo większym natężeniu ruchu niż w Lublinie karetki stoją w korku jak inne samochody nie przejadą pod prąd

   • Ok, „wpierdziele”, poprosze o Pana adres to z checia pobiore troche „gnoju” Panie Nie(imbecylu)

   • Olgierd Jedlina

    Spokojnie. Nie warto się denerwować na takich znawców. On i tak wie lepiej, a może i najlepiej.

  • Olgierd Jedlina

   W Lublinie nie jeździ tylko MPK, znawco. To po pierwsze. Po drugie. Zrób prawko kat. D i pokaż jak zrobić miejsce 12 czy 18 metrowym autobusem albo trolejbusem pojazdowi uprzywilejowanemu na zatłoczonej ulicy tak jak na tym filmie. Nie masz zielonego pojęcia o prowadzeniu pojazdów o takich gabarytach dlatego nie wypowiadaj się na tematy Ci obce. Zajmij się tym co najlepiej umiesz, ubliżaniem i nauczaniem jak jeździsz trzymetrowym pryszczem.

   • wystarczy nie zapi….lac 80-90 po miescie z „toną gnoju” tylko jechać 50 to się zatrzymasz panie nie-imbecylu!

 7. Niech przy przebudowie ulic stawiają wyższe krawężniki najlepiej takie z 0.5m w tedy będzie się dobrze zjeżdżać

 8. Bo go pewnie nawigacja poprowadzila krotsza trasa, ale tak serio to co niektorzy kierowcy maja jak widac pierwszenstwo przed pojazdami uprzywilejowanymi. Tylko co by bylo jak taki kierowca wieziony karetka na sygnale nie dojechalby na czas do szpitala? Do kogo mialby pretensje?

 9. kierowco karetki , masz kamere, dokup telefon z google i wyznacz trasę. Nigdy przez Racławickie!!!!!

 10. Takie filmy ukazujące dramat karetek na drogach powinno się promować bo obecnie to jest tragedia gdy pojazd uprzywilejowany w dużej części ruchu drogowego nagle musi komuś ustąpić ponieważ ten mknie jak szalony nie zważając na karetkę na sygnale lub nie widzi albo nie słyszy nadjeżdżającej karetki w dodatku tyle się pisało i mówiło o korytarzu życia mimo to nadal musimy się uczyć na czym on polega gdyż praktyka z teorią nie za bardzo się porównuje na dzień dzisiejszy.

 11. Ja nie wiem co ludzie mają z tym hamowaniem, jak tylko słyszą „bomby” to hamulce, zamiast uciekać i miejsce robić to hebel i czekają jak na wyrok….

 12. Moze pora isc za przykładem Wrocławia i edukowac społeczeństwo…

  https://youtu.be/2gESMkyfjmg

 13. Jak na Jaczewskiego tp trochę okreżno drogą. Po co pchać się w centrum miasta. Można było jechać SoLidarność. Tu się liczy czas a kierowca jedzie bez potrzeby tak długo.

 14. Skoro to ma być film pokazowy jak bezmyślni są kierowcy nie ustępujący karetce to taka trasa jest najlepsza. Po co komu film jak karetka jedzie pustą i szeroką drogą?

 15. Nic specjalnego i Napewnie nie jest to karetka z WPR. Widać że to zwykły szofer jakiejs transportowej karetki. Komfort transportu dla pacjenta przez ulice Racławicką z taka jazda jest równy zeru. Ale jak ktos widzisz tylko swoj czubek nosa bo jedzie na bombach to grattuluje 🙂

 16. Staram się zjeżdżać karetkom ale pod warunkiem że nie muszę najeżdżać na krawężniki. Szkoda mi opon i felg. No i kilka razy karetki włączały sygnał tylko po to by przejechać Niemce … bo korek. Więc niekoniecznie mi sie czasami chce im ustępować.

  • Szanowna Tullo.
   Szkoda, ze nie zauważasz nic innego niż czubek nosa. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego może włączyć sygnały uprzywilejowania w określonych przepisami przypadkach. Mimo tego, nigdy nie pomyślałaś, że karetka za chwilę może być potrzebna przy wypadku? Dlaczego ma stać w korku?

 17. Na tego w ciężarówce nie mam słów. Całkiem zgrabnie większość kierowców uciekała, ale piesi to dramat w tym przypadku.

 18. Na Kraśnickich jak jedzie karetka to masakra, wąsko i nie ma gdzie zjechać, a niskim autem na wysoki krawężnik się nie wdrapiesz.

 19. Czesto bywa tak ze kierowca karetki dostaje dyspozycje aby kierowac sie do najblizszego szpitala np. Szpital Wojskowy a 1minute potej informacji szpital na Staszica. Wiec co on ma do tego. Istotą jest to aby inni kierowcy umozliwili jak najszybszy przejazd takiej karetce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online