Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie Jarosława Ł. ps. „Masa”. Zarzucono mu popełnienie 17 przestępstw

Przed sądem stanie Jarosław Ł. ps. „Masa”, najsłynniejszy świadek koronny w Polsce. Lubelska prokuratura oskarżyła go o popełnienie szeregu przestępstw, wśród nich jest składanie fałszywych zeznań.

Prokuratura Krajowa w Lublinie zakończyła śledztwo w sprawie Jarosława Ł. (wcześniej S.) ps. „Masa”. Najsłynniejszy świadek koronny w Polsce w maju ub. roku został zatrzymany pod zarzutem wyłudzeń kredytów i korupcji. Sprawą zajmował się Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Postępowanie dotyczyło oszustw kredytowych polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu banków, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz udzielania korzyści majątkowych i wyłudzania usług budowlanych.

Jednak to nie wszystko. Kolejne wątki to wielokrotne udzielanie korzyści majątkowych Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną, wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych, ujawnianie informacji niejawnych, udzielanie substancji psychotropowych, udaremnianie zaspokajania wierzycieli, przywłaszczenie pieniędzy, nabywanie artykułów higienicznych oraz produktów spożywczych uzyskanych w wyniku czynu zabronionego. Do tego dochodzi składanie zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składanie fałszywych zeznań.

Prokurator oskarżył Jarosława Ł. o popełnienie siedemnastu czynów w tym m.in. oszustwa co do mienia znacznej wartości, czynów o charakterze korupcyjnym, fałszywych zeznań, przywłaszczenia powierzonego mienia, paserstwa oraz udaremniania zaspokajania wierzycieli. Za to wszystko Masie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie oskarżony został również Zbigniew G. były Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji. Jemu śledczy zarzucili popełnienie dziesięciu czynów, w tym o charakterze korupcyjnym oraz ujawniania informacji niejawnych.

Śledczy sporządzili już akt oskarżenia i przesłali go do sądu. Proces Masy oraz Zbigniewa G. odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Łodzi.

(fot. Polsat News)

12 komentarzy

 1. Wywłaszczyć z całego mienia jego i pokolenie w górę oraz w dół. Następnie wsadzić na dożywocie tego wrzoda lub oddać w ręce kolegów z przeszłości (taka kara to byłby postrach da innych). Przynajmniej polski podatnik nie będzie sponsorował śmieciowi wczasów.

  • a co mu zrobią koledzy z przeszłości, jak albo ciency, albo podogadywani? ułożyli się z Masą, że masa ich poda za to za to i za tamto i wyłapią wyroki z dolnej półki, prokuratura prowadząca Masę klepnęła. goście zabijali, kradli, wyłudzali, gromadzili milionowe majątki (które zachowali), odsiedzieli po 4 lata i teraz są praworządnymi przedsiębiorcami. to było wszystko odgórnie wyreżyserowane, żeby nikomu ważnemu się nic poważnego nie stało. nie miej złudzeń!

 2. Tucznik utuczony jak przed świniobiciem. CZYM ONI KARMIĄ TAKIE CUŚ/ Chyba tylko po to, ze zawał już blisko ! Świec Panie nad jego duszą. ( JA BYM MU RADZIŁ SPAĆ NA STOJĄCO – serce lepiej pracuje i …. no wiecie ) )

 3. Jak komendantowi du… Się zapali i zacznie sypać to okaże się że wspólnie posadzili setki ludzi niewinnych. Takie ***. TO w *** i o***

 4. A czy ten gangus to nie przypadkiem Jarosław S. a nie Jarosław Ł. Czy chodzi o innego?

  • nie, bo już oficjalnie był podawany jako *** ***, gdy gangusom się pokończyły wyroki, a jemu ochronka – więc zmienili mu nazwisko i przenieśli jeszcze w inne miejsce

 5. masa to frajer

 6. Masa to bohater…jako jeden z nielicznych opowiedzieł o zwiazku politykow glownie Platformy obywatelskiej…ze swiatem przestepczym…min donalda tuska pawla rabiej lewandowskiego….poniewaz uwazal ze rzad pisu jest propolski i sprawiedliwy….natychmiast po opublikowaniu ksaizki pana Sumlinskiego gfdzie jest to opisane Niebezpieczne zwiazki donalda tuska….Pan Masa zostal aresztowany….i nagle pojawily sie zarzuty…o to tamto…..natomiast PIS na niby walczacy z Platforma nie byl zainteresowany wyjasnianiem jej przestepczych zwiazkow i ksiazke przemilczal……Pan Sumlinski nbapisal ze wszystkie rewelacje Masy zostaly zweryfikowane i moze je obronic przed sadem….ale nikt procesu o znieslawienie mu nie wytoczytl….bo to jest prawda…….smieszny ten PIS…..a MASA przy nich to bohater …zaryzykowal wiele aby powiedziec prawde…….

 7. Wkońcu kapuś posiedzi troche posprzedawał kolegów gadał bzdury w internecie wszystko po to żeby się wybielić i mieć wolną rękę . Teraz koledzy z lat 80-90 co jeszcze odsiadują umilą mu ten czas

Z kraju