Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy karatecy lecą dziś na Mistrzostwa Świata w Brazylii (zdjęcia)

Lubelscy zawodnicy karate udają się dziś na Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym, które rozpoczęły się 17 października w Natal, w Brazylii. Nasze miasto i zarazem region będzie reprezentowała szóstka zawodników.

Wiktor Bis, zawodnik Akademii Karate Daniela Iwanka oraz Kamil Bury, Paulina Tutka, Jakub Pasztaleniec, Natalia Najs i Szymon Mołdach, zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Chidori otrzymali powołanie do reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym, które rozpoczęły się 17 października i potrwają do 23 października 2022 w Natal, w Brazylii.

Organizatorem zawodów jest World Traditional Karate-Do Federation z siedzibą w Genewie. Zawodnicy ci należą do kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego i od wielu lat osiągają bardzo wysokie wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych. Dzięki licznym sukcesom sportowym są wzorem dla innych zawodników.

Swoimi osiągnięciami sportowymi przyczyniają się do promocji nie tylko swojego miasta, ale też naszego kraju. Na swoje sukcesy ciężko pracują, pokazują innym, jak się rozwijać i jak zmierzać na szczyt. Są świetnym przykładem tego, że wytrwałość i determinacja w dążeniu do celu owocują licznymi sukcesami. Życzymy powodzenia w zawodach!

(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. Mistrzostwa 17-23.10? A oni dostali powołania i dzisiaj na lotnisku? Lot średnio 15h, dojazd na miejsce. Robi się 19.10 – gdzie aklimatyzacja? Trochę to bez sensu, chyba, że jadą na zakończenie.

 2. Uważajcie tam na siebie w krainie Da Silvów

 3. Mistrzostwa Świata pięciu federacji karate tradycyjnego odbędą się w Lublinie 9-11 grudnia 2022. Ma wystartować 1600 zawodników z 50 krajów. Po co w takim razie lecieć do Brazylii? Wycieczka?

  • A czemu nie? Ty widzę chętnie zamknął byś ich w mokrej ciemnej piwnicy i niech robią sukcesy światowe. To już nie te czasy.

 4. ciekawe ułożenie pięści – kułaki powyginane – kciuki sobie po wybijacie
  co to za styl? chyba jakiś nowy ? tęczowy ?
  z kolczykiem w nosie

 5. na zrzutce jest organizowana zbiórka dla wiktora, tylko dla niego czy inni tez prowadzą takie zbórki? zawody są 17-23.10, a na zbiórce pisze, że do końca pozostało 62 dni, nie rozumiem

Wiadomości z info112