Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartów ma nową karetkę. Pojazd kosztował ponad 400 tys. złotych (foto)

Do Lubartowa dostarczony został nowy ambulans, który już niebawem zacznie być użytkowany przez ratowników medycznych. Karetka będzie obsługiwała zarówno pacjentów w na terenie miasta, jak też powiatu.

Do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie dostarczony został zakupiony w ubiegłym roku ambulans. Karetka będzie obsługiwała zarówno pacjentów na terenie miasta, jak też powiatu. Dzięki niej ratownicy medyczni będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy medycznej.

Środki na zakup pojazdu zostały pozyskane z ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów, dzięki któremu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 200 nowoczesnych karetek. Ich zakup ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczynienie się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego. Symboliczny czek w październiku ub. roku odebrała dyrektor placówki Sylwia Domagała.

Kwota dofinansowania wyniosła 400 tys. zł. W ogłoszonym przetargu swoją ofertę złożyła tylko jedna firma: WAS Wietmarscher-Polska, która zażądała 435 tys. złotych. SP ZOZ postanowił podpisać umowę.

(fot. nadesłane)

7 komentarzy

  1. Za 435 tysięcy to można kilka wiosek aŁdicami zastawić.

  2. Obsadę dajcie nowa, bo w Lubartowie *** *** jeżdżą że umieraj w butach. Dziady przed emerytura itp

    • Popieram. Tam zawszy jeździły ***. Najsmutniejsze jest to że rodziny machają ręką ich partactwo i Ci dalej „ratują” ludzi .

  3. Chyba komentują *** co by chcieli tu pracować. Tylko są za ciency…

  4. Nie znacie ludzi i wyzywacie ich od głąbów szkoły pokączyli czyli umieją ratować. A że niewszystkich się już da uratować to przez takich właśnie głombów co piszą o nich a sami nic wcześniej nie zrobili przed przybyciem PRM.

  5. do gość :
    widać ty też szkół nakończyłeś,ale chyba specjalnych

  6. Xyz pewnie nie jedną a że są błędy to mnie nie dyskwalifikuje mieć wyższe wykształcenie.

Z kraju

Sport