Lotnisko ogłosiło konkurs, w jego trakcie zmieniono regulamin. „Czuję się wykorzystany i oszukany”

Sporo wątpliwości wzbudził u jednego z uczestników, konkurs „Antwerpia za darmo”, który zorganizował Port Lotniczy Lublin. Chodzi o to, że w jego trakcie dokonano zmian w regulaminie i ostatecznie nie przyznano nagrody głównej. Lotnisko tłumaczy, że miało do tego prawo.

Jeden z naszych czytelników wziął udział w organizowanym przez Port Lotniczy Lublin konkursie promującym nowe połączenie do Antwerpii. Zadaniem uczestników było pomiędzy 5 kwietnia a 20 września zakupić bezpośrednio u przewoźnika lub za pośrednictwem biura podróży, bilety lotnicze na przeloty realizowane przez linie Tui Fly. Chodziło o przelot właśnie na trasie Port Lotniczy Lublin – Antwerpia Airport. Następnie trzeba było wymyślić hasło reklamujące wyloty z Portu Lotniczego Lublin.

Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa miała wybrać spośród wszystkich prawidłowych zgłoszeń 100 najbardziej kreatywnych jej zdaniem haseł konkursowych. Następnie dokonać z nich wyboru najciekawszej jej zdaniem propozycji hasła. Jego autor miał otrzymać nagrodę pieniężną w kwocie pięć tysięcy złotych, zaś autorzy pozostałych 99 wyróżnionych haseł, dostać komplet upominków. We wtorek 22 października nastąpiło ogłoszenie wyników. Jakież było zdziwienie Pana Tomasza, kiedy okazało się, że zwycięzcy nie ma.

– Komisja Konkursowa stwierdziła, że nikt nie wygrywa. Co ciekawe bez informowania uczestników konkursu, ktoś zmienił zapisy w regulaminie, by umożliwić takie działanie organizatorowi. Jako uczestnik konkursu czuję się wykorzystany i oszukany -wyjaśnia pan Tomasz.

Jak sprawdziliśmy, rzeczywiście w regulaminie konkursu pojawiły się zmiany. Kiedy wcześniej było, że komisja konkursowa wybierze najlepszą jej zdaniem propozycję hasła, to teraz jest, że może wybrać. To samo dotyczy nagród pocieszenia, gdzie zostało dodane, iż autorzy pozostałych 99 wyróżnionych haseł „mogą otrzymać” komplet upominków.

Jak nas poinformowano, organizator postąpił w ten sposób, gdyż praktycznie nie było zainteresowania konkursem. Port Lotniczy spodziewał się kilkuset zgłoszeń, przez co przygotował aż sto nagród. Tymczasem wpłynęły zaledwie trzy propozycje, z których żadne z haseł nie okazało się na tyle dobre, aby spełniało oczekiwania. Dlatego też dokonano zmian w regulaminie i ostatecznie nie przyznano głównej nagrody. Organizator już wcześniej zastrzegł sobie taką możliwość zgodnie z §7 pkt 3 regulaminu. Mówi on o tym, że ma prawo do zmiany postanowień regulaminu w każdym czasie, poprzez zamieszczenie na stronie internetowej zmienionego, jednolitego tekstu regulaminu. Ostatecznie uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

44 komentarze

 1. ahahaahaha dobre 🙂 Dobrze że to nie był konkurs z lotem na Sybir w jedną stronę

  • Ja mam hasło:
   Lotnisko Lublin – wydymamy konkursowiczów w lot.

  • z tego lotniska można tylko do roboty lecieć…jak były czartery na wakacje, to z gów***ych biur, które miały astronomiczne ceny do kiepskich hoteli

  • Ale tym na lotnisku fachowcy od PR-u. Chlopaki ciesza sie ze zaoszczedzili z 500 zlotych na nagrodzie i w ogole nie zdaja sobie sprawy ze strat wizerunkowych.

   • Nie 500 zlotych, a cale 5 tysiecy. Dla lubelskiego lotniska to kupa kasy. Nic dziwnego, ze wycofali sie z tak wysokiej nagrody. Zwyciezca dostanie jakis kubek z biedry i szafa gra.

  • Nie wierzcie w takie konkursy .
   Zazwyczaj dziwni farciarze dostają główne nagrody .

 2. ,,Kto promuje lotnisko z Lublina ten jest pusta dynia”(na czasie).
  ,,Po co lecieć do Antwerpii jak w Lublinie lepii” (gwarowo).
  ,,W Pacanowie kozy kują a w Lublinie na lotnisku w uj ładują” (też dobre).
  Nagrodę otrzymam?

 3. Jaja dymaja ludzi na każdym kroku. Bez żadnych podstaw prawnych.

  • z podstawami prawa też … przyzwyczajajcie się robaki ludzkie… i morda w kubeł… jak nie wiecie kogo dopuszczacie do władzy od 30 lat…

 4. Wyszła cebula 🙂

 5. Często latam ale z Lublina nigdy. I nie zamierzam.

 6. Anioł Cieć Dyżurny

  Od czasu jak zlikwidowano loty do Glasgow lubelskie lotnisko dla mnie nie istnieje

 7. Hasła nie były wysokich lotów i uczestnicy konkursu zaliczyli twarde lądowanie. Co nie zmienia faktu, że organizatorzy polecieli w kulki.

 8. wykorzystany i oszukany?

  1.
  Organizator już wcześniej zastrzegł sobie taką możliwość zgodnie z §7 pkt3 regulaminu. Mówi on o tym, że ma prawo do zmiany postanowień regulaminu w każdym czasie, poprzez zamieszczenie na stronie internetowej zmienionego, jednolitego tekstu regulaminu.

  2.
  Co ciekawe bez informowania uczestników konkursu, ktoś zmienił zapisy w regulaminie, by umożliwić takie działanie organizatorowi. Jako uczestnik konkursu czuję się wykorzystany i oszukany -wyjaśnia pan Tomasz.

  Albo 1… albo 2… 🙂
  Ale jeśli „lublin112” wyjaśnił, że opcja 1 – to jesteś pan (panie Tomaszu) …, która nie czyta uważnie i ze zrozumieniem regulaminu.
  Jeszcze większa …., że swoje żale upublicznia skarżąc się, że został wykorzystany i oszukany.
  Jeśli ktoś faktycznie zostałby wykorzystany i oszukany to zgłasza temat do prokuratury a nie do „lubkin112”.
  No chyba, że jest …. 🙂

  • Formalnie wszystko sie zgadza. Ale umieszczanie punktu dającego taką furtkę w postaci wprowadzenia zmian regulaminu jest juz samo w sobie nie fair. Kiedy zapis w regulaminie konkursu w ktorym zwycięzca OTRZYMA nagrodę X zmienia się na MOŻE (ale nie musi) otrzymać danej nagrody, to niestety w mojej skromnej opinii zwykłe naciągactwo i z góry zaplanowane działanie, mające na celu wyciągnięcie pomysłów za friko. A za pół roku lotnisko „wymyśli” super hasło promujące połączenie, będące mixem lub na bazie haseł konkursowych – wcale bym się nie zdziwił. To tak jak byś trafil 6 w lotka i dowiedzialbys sie, ze w loterii MOŻESZ wygrać. Kazdy uczestnik pomysli ze może, o ile dopisze mu szczęście, po czym okazuje sie ze to slowo klucz mialo inny wydźwięk – nie dostaniesz kasy bo padla tylko 1 szóstka. I co?

  • Kwestie prawne to nie kwestie wizerunkowe. Mieli do tego prawo czy nie nadrzędnym jest zweryfikowanie skutków takich zmian.
   Konkurs był dla pasażerów, więc nie mówimy o konkursie sensu stricto, a akcji promującej nowe połączenie.
   Nie ma znaczenia skutek prawny zapisów regulaminu jeśli np. lublin112 utworzy nowy portal i zachęcając do obejrzenia zachęci gratisowym kubkiem z logo dla każdego kto się zarejestruje. Nawet jeśli jest to możliwe, zmienić regulamin na „możliwość gratisowego kubka” to koszty utraty reputacji będą ogromne.
   Dlatego prawnicy nie powinni pchać łap w takie umowy czy regulaminy bo są ograniczeni umysłowo do procesów sądowych i świata poza tym nie wIdzą.

 9. badziewiarski port …

 10. Marketingowcy 🙂
  Znam firmę, która ma obecnie konkurs dla klientów z nagrodą dla 1000 osób w formie voucheru na tygodniowy pobyt na Riwierze tureckiej. Fajnie brzmi i ładnie wygląda na ulotkach. Jest jednak kilka haczyków: pobyt dotyczy jedynie sezonu wiosennego, a nagroda obejmuje tylko noclegi, śniadania, i „opiekę” rezydenta. Wygrywasz więc nagrodę i musisz sam organizować sobie lot i transfer z lotniska oraz główne posiłki. Nie wiem czy nie wyszłoby taniej poszukać samodzielnie podobnej oferty, ale kompletnej 🙂

 11. „Antwerpia pachnąca żywicą”
  Czek z nagrodą proszę przekazać przez redakcję lublin112.

 12. Barany!!! Nie macie zielonego pojęcia jak się robi biznes.
  Teraz kilkaset osób postanowi ” z Warszawy polecę a tym oszustom nie dam zarobić”.
  Amatorzy biznesu.

 13. Zamiast „amatorzy biznesu” miało być „janusze biznesu”

 14. Zamiast do Antwerpii latać, lepiej w gałę poharatać.

 15. Formalnie może i mieli prawo…ale niesmak pozostanie.

 16. Co za ludziska na naszych lotniskach!

 17. To Waldeczek nie potrafi sam wymyślić?

 18. Tyle zgłoszeń i się żaden pociotek lub krewny królika nie znalazł? Aż dziwne.

 19. Panie Tomku, niech pan co prędzej idzie do psychologa taki pan wykorzystany..

 20. Jak instytucja państwowa tak postępuje to jak to świadczy o osobach odpowiedzialnych od konkursu. Reputacja ważna rzecz, a tutaj nieładnie się zachowali.
  Generalnie zastanawia mnie taki zapis w jakimkolwiek regulaminie, bo to oznacza brak regulaminu.

 21. „Do Bydgoszczy będę jeździł….”

 22. Skąd ten człowiek w ogóle miał pewność, że wygra? Może poda swoje hasło, warte jego zdaniem 5 tysiów? Każdy kto przystępuje do konkursu akceptuje jego regulamin, a niemal w każdym jest zapis o możliwości zmianach w regulaminie, To jakiś dzieciak pewnie 🙂

 23. w końcu rodzinna firma , ale plama

 24. Lubelskie lotnisko- PKS przestworzy

 25. @Edzio
  Twoje hasło jest super. Dałbym Ci za nie 5000 zlotych, ale z powodu zmian w regulaminie dostajesz tylko gratulacje. 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”