690 680 960

Łoś wybrał się na spacer po Lublinie. Zawędrował w rejon ul. Obywatelskiej (zdjęcia)

Po raz kolejny na ul. Hirszfelda w Lublinie zawędrował łoś. Zwierzęciem zaopiekowali się specjaliści. Cały i zdrowy trafił znów poza miasto.

Spacerujący po ulicach Lublina łoś został zauważony w poniedziałek przed południem. Zwierzę przemierzało kolejne tereny, zapuszczając się coraz bliżej centrum miasta. W końcu trafiło na jedną z posesji przy ul. Hirszfelda.

Jak wyjaśniała nam nasza czytelniczka, która poinformowała nas o zdarzeniu, łoś był bardzo spokojny. Na posesję dostał się zaś przeskakując przez ogrodzenie. Na miejscu interweniowała straż miejska i lekarz weterynarii. Zwierzę udało się uratować, całe i zdrowe trafiło znów poza miasto.

To kolejny przypadek, kiedy łoś zawędrował w ten rejon miasta. Rok temu, również w połowie maja, po Lublinie spacerowały dwa łosie. Widziano je m.in. na ul. Grabskiego, Pogodnej, przy dworku Graffa, na ścieżce rowerowej przy Bystrzycy, na al. Unii Lubelskiej, na błoniach zamkowych, na al. Tysiąclecia, na ul. Lubartowskiej, Probostwo, a nawet w zaroślach przy ul. Niecałej.

Jedno ze zwierząt dotarło na ul. Hirszfelda, gdzie dostało się na teren Specjalnego Ośrodka Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Ze względów bezpieczeństwa ruch na pobliskich uliczkach został zamknięty. Po zmroku udało się zwierzęciu zaaplikować środek uspokajający po którym usnęło. Łoś po zbadaniu przez lekarza weterynarii został wywieziony do jednego z lasów w powiecie lubartowskim.

(fot. nadesłane – Ewelina)

10 komentarzy

 1. Maseczka gdzie Łosiu?
  W rozporządzeniu nie ma że Łosie mogą nie nosić;)

 2. Nie pisze najważniejszego. W jaki sposób go ,,wytransportowano” i czy do tego był potrzebny strzał.

 3. Ale łoś z tego łosia

 4. A co z łosiem, który rano się nadział na płot przy Placu Singera i zdejmowała go straż? Jakoś brak informacji wszędzie.

 5. Ludzie nie chodzą do ZOO , to zwierzęta przychodzą do ludzi. Symbioza musi być, ja to bym juź marynował na grila karkówkę .
  😃😃

 6. W nocy z niedzieli na poniedziałek (4:30) na Lwowskiej widziałam ich dwa, drugi był podobnej postury, może ciut większy. Ruszyły przez osiedle w stronę Unickiej. Jeden jest znaleziony, pytanie co w drugim?

 7. Drugi zginął nadziewając się na płot komisu naprzeciwko placu Singera.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas