Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Łopiennik Podleśny: Groźne zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty

O wielkim szczęściu może mówić 21-letni motocyklista z gminy Fajsławice. Uczestnicząc w kolizji drogowej uderzył w inny pojazd, barierę ochronną i wpadł do rowu nie odnosząc większych obrażeń.

W poniedziałek o godzinie 13:00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny. Na miejscu policjanci ustalili, że jadący w kierunku Krasnegostawu motocyklista nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, który zamierzał skręcić w lewo.

-W wyniku tego kierujący yamahą uderzył w tylny prawy bok mercedesa, następnie w barierę ochronną i wpadł do rowu. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl „przeleciał” w powietrzu ponad metalową barierą. Kierujący motocyklem 21-latek z gminy Fajsławice został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Wstępne badania wykazały, że doznał on niegroźnych potłuczeń. Bez szwanku wyszli też podróżujący mercedesem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obaj mężczyźni byli trzeźwi – informuje st.asp. Marzena Skiba z krasnostawskiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy jego uczestnik musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Fani „dwóch kółek” szczególnie powinni być świadomi zagrożeń. W przypadku nawet drobnej kolizji z samochodem mają oni znacznie mniejsze szanse na przeżycie czy wyjście bez obrażeń.

Łopiennik Podleśny: Groźne zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty

2014-03-11 10:47:52
(fot. KWP Lublin)

4 komentarze

  1. Jak to mercedes chciał skręcić w lewo, skoro tam są barierki i nie ma możliwości.. chyba, że zmieniał pas na lewy, by wyprzedzić inny pojazd wolniej jadący pod górkę..wówczas powinien sprawdzić w lusterkach czy nie jest sam przez kogoś wyprzedzany..

  2. Tym razem się mu udało. Następny może być już ostatecznym „upomnieniem”. Chyba, że pan motocyklista zacznie myśleć. Czego mu serdecznie życzę

  3. Kasiu, oni jechali w stronę Krasnegostawu, a to zdjęcie jest tam gdzie kończy się las w stronę własnie Krasnegostawu, a ten mercedesem skręcał do tego zajazdu.