Odpowiedzą za przemyt kilograma marihuany

Za przemyt ponad kilograma marihuany odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 34-lat. Sprawcy zaplanowali zakup suszu konopi indyjskich na terenie Holandii, a następnie przewiezienie go do Polski.

Sprawcy zaplanowali zakup kilograma suszu konopi indyjskich na terenie Holandii, a następnie przewiezienie go do Polski. Towar ostatecznie miał trafić do Lublina. Plan był taki aby paczkę z marihuaną wysłać z Holandii jako przesyłkę do kraju. 34-latek jechał rejsowym busem razem z nadaną paczką. Nie stanowiła ona jednak jego bagażu.

-Na terenie kraju bus został skontrolowany przez funkcjonariuszy Izby Celnej. Ujawniona przesyłka z narkotykami została zabezpieczona. Policjanci z komendy w Słubicach przesłuchali pasażerów i kierowcę w charakterze świadków. O tym fakcie zostali powiadomieni lubelscy policjanci, którzy zajęli się typowaniem autorów przesyłki. Kiedy bus wjechał do Lublina, policjanci zatrzymali jednego z pasażerów. Następnie w ręce policjantów wpadł 29-latek, który miał odebrać paczkę – informuje asp. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

-Policjanci ustalili, że 34-letni Artur K., który jechał busem nadzorował przewóz paczki i usłyszał zarzuty pomocnictwa w wewnątrzwspólnotowym przemycie znacznej ilości środków odurzających. Zarzuty przemytu usłyszał także 29-letni Marcin W. Dziś mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Andrzej Fijołek.

2014-03-11 10:55:09
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Dziś tzw. inne media (po linii: inny proszek do prania), doniosły, że w jednym ze stanów „bratnich” nam USA, w ub. r. zalegalizowano „marychę” i do tej pory tytułem podatków od legalnych dystrybutorów tego badziewia, stan zyskał 3.5 miliarda „zielonych”. Może i u nas pozwolić ćpunom na legalne ćpanie. Państwowa kasa by zyskała, a i ćpunów by z czasem było mniej na skutek ich ostatecznej „stabilizacji.

  • Społeczeństwo (a co za tym idzie jego odzwierciedlenie – władza) jest zbyt niedojrzałe, żeby podjąć tego rodzaju debatę. Przykład? Patrz na swój post. Ćpajmy dalej wódę i będzie git.

 2. ćpunami mozna nazywac ludzi, którzy odurzają się chemią, narkotykami, prochami czymkolwiem utworzonym przez procesy chemiczne, marihuana to naturalnie rosnąca roślina i nie wiem dlaczego niektorzy ludzie, ktorzy nie maja pojecia na ten temat marihuany bo znaja ja jedynie z mediów nazywaja jej uzytkownikow ćpunami. ćpać to mozna jakies prochy czy piguły, marihuane sie pali

 3. muchomory tez sa naturalne, dlaczego ich nie jesz?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem