Drogowcy uwijają się z remontem drogi do Bełżyc

Na trasie Lublin – Bełżyce dosłownie praca wre, roboty odbywają się na kilku odcinkach jednocześnie. – Do zimy droga będzie skończona-zapewniają drogowcy.

Od tygodnia wznowione zostały prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej 747 z Lublina do Bełżyc. Tempo prac jest bardzo duże, prowadzone są one w kilku miejscach jednocześnie. Na poboczach pracuje ciężki sprzęt, wybierana jest ziemia w miejscach gdzie jezdnia będzie poszerzana a także wzmacniane są obecne pobocza.

Wbrew obawom kierowców, nie ma większych utrudnień w ruchu. Na kilkukilometrowym odcinku w pięciu miejscach wprowadzono ruch wahadłowy, lecz sygnalizacja świetlna została zsynchronizowana i przy zachowaniu dopuszczalnej prędkości przejeżdża się praktycznie bez zatrzymywania się na światłach. Jednak okoliczni mieszkańcy twierdzą, że odkąd zaczęła się przebudowa, ruch na drodze bardzo zmalał.

-Większość kierowców chyba jeździ objazdami, gdyż bardzo mało aut teraz tędy przejeżdża i dlatego nie ma problemów- wyjaśnia mieszkający przy trasie mężczyzna. Podobnego zdania są sami drogowcy, którzy tłumaczą, że jako taki ruch widać tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. –Dla nas to lepiej, gdyż możemy szybciej działać, a w dużym ruchu pojazdów praca zawsze posuwa się znacznie wolniej.

-Mamy czas na zakończenie prac z przebudową tej drogi do grudnia i z pewnością się z pracami wyrobimy w terminie-zapewniają.

(fot. lublin112)
2014-03-10 20:36:49

Zobacz również

2 komentarze

 1. Do juzikowa bedzie nowa droga,beda jezdzic na targ

 2. A co, żal ci luki?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie