Lokalni gospodarze zapraszają na Dożynki Radawiec 2017

Wraz z końcem wakacji, dokładnie w niedzielę 27 sierpnia 2017 r., lotnisko sportowe w Radawcu koło Lublina gościć będzie niemal 30 000 osób. To wszystko z okazji dorocznego Święta Plonów – Dożynek Wojewódzkich Radawiec 2017.

Dożynki w Radawcu to jedna z największych imprez plenerowych, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Lubelszczyzny. Tegoroczna, a zarazem dziewiętnasta edycja imprezy, została przygotowana z myślą o każdym z jej uczestników, z uwzględnieniem wszystkich kategorii wiekowych. To co ważne, połączy ona elementy kultury i tradycji ludowej oraz regionalnych kulinariów z bogatym programem rozrywkowym, co zapewni każdemu z uczestników nie tylko wypoczynek na świeżym powietrzu, lecz również dostarczy niezapomnianych wrażeń i emocji.

Niezwykle barwny tradycyjny korowód wieńców dożynkowych, występy regionalnych zespołów ludowych, liczne pokazy i konkursy z nagrodami, degustacje potraw, atrakcje dla dzieci, wioska LGD “Kraina wokół Lublina”, stoiska gmin i powiatów z terenu województwa, a także występy gwiazd zespołów muzycznych takich jak Skaner, Bobi, Jorgus czy Natalia Nykiel, zagwarantują doskonałą zabawę przez cały niedzielny dzień.

– Święto Plonów to nie tylko wydarzenie dotyczące mieszkańców wsi. To przede wszystkim podkreślenie naszego dziedzictwa i możliwość wspólnego świętowania. To co dla nas jest ważne, to fakt, że dożynki mają charakter wielopokoleniowego festynu rodzinnego, podczas którego rodziny, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi mogą przyjemnie spędzić wspólnie czas – podkreśla Paweł Pikula, starosta lubelski.

Organizatorami tegorocznych Dożynek Wojewódzkich Radawiec 2017 są: Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski, Gmina Konopnica oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, sponsorem głównym imprezy jest PERŁA Browary Lubelskie S.A.

– Już teraz zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy w ostatnią niedzielę wakacji na lotnisku w Radawcu! Początek imprezy o godzinie 9:45 – dodaje Mirosław Żydek, Wójt Gminy Konopnica.


Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

40
Dozynki_plakat

(fot. lublin112, nadesłane)
2017-08-23 15:27:09

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Do znawców tematu – co zrobić jak mi rudy notorycznie podoruje miedzę. Był wzięty geodeta zabił słupki ale rudy przez kilka lat je wyorał i dalej brnie w moje. Czy to tylko natura rudego łba czy coś więcej. Czy są jakiejś ludowe środki aby rudego powstrzymać ???. Dodam że rudy tylko to pole użytkuje a nie jest jego właścicielem. Cywilizowane rozmowy nie dają skutku rudy dalej robi swoje. Może czymś rudego opryskać sam już nie wiem.

  • Jak tego jest więcej niż na trzy palce pogonić rudego z kosą i uciec do Ameryki 😉
   Przyjedz w niedzielę na dorzynki to zobaczysz brak poszanowania czyjejś własności jak to bydło zastawi wszystkie pola wokół lotniska bo szkoda 5 zł na parking albo za ciężko jest przyjechać autobusem 😉

   • może niektórzy nie mają połączeń mpk co?, a stawianiach na polach to co wygniotło ci się zboże czy co? a bydło powiadasz hm, twoje z obory nie no spoko, tylko żeby nie ryczało bo będzie zakłócać muzyke

 2. Daj spokój.. Niech orze, jak dojdzie do bruzdy to się opamięta ?

 3. A czy będzie autobus MPK jak za starych dobrych czasów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku