Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Listopadowa Masa Krytyczna wspiera akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Listopadowa Masa Krytyczna będzie inna od wszystkich – będzie to Słodka Charytatywna Masa Krytyczna. Tym razem uczestnicy postanowili pomóc potrzebującym dzieciom. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Osłódźmy dzieciom życie!

– Tym razem postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym – jazdę na rowerze z niesieniem pomocy potrzebującym dzieciom – i z tego powstał pomysł na: SŁODKĄ CHARYTATYWNĄ MASĘ KRYTYCZNĄ organizowaną w ramach corocznej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, w której Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin” jest oficjalnie zgłoszonym Sztabem Terenowym – mówi Radosław Sawicki Skarbnik Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”.

Zbiórka darów odbędzie się w dniach 27-28.11.2015 r.

Osoby, które zdecydują się pomóc potrzebującym przekazując słodycze, prosimy o dostarczenie ich na Plac Litewski tuż przed startem Masy, tj. na godz. 18.00 w piątek 27 listopada 2015 r.

– Natomiast wszystkich tych, którzy zechcą przekazać na ten szczytny cel odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, produkty i półprodukty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, bądź ziemiopłody, prosimy o dostarczenie ich w sobotę 28 listopada na parking Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie od godz. 10.30 będziemy prowadzić zbiórkę darów podczas imprezy biegowej City Trail. Przypominamy, że w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę nie są zbierane pieniądze – informuje Radosław Sawicki.

Planowana TRASA Listopadowej Masy Krytycznej liczy ok. 10 km: Plac Litewski – Krakowskie Przedmieście – Aleje Racławickie – Aleja Kraśnicka – Nałęczowska – Morwowa – Wojciechowska – Bohaterów Monte Cassino – Wileńska – Głęboka – Sowińskiego – Radziszewskiego – Uniwersytecka – Obrońców Pokoju – Ofiar Katynia – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – Plac Wolności – Bernardyńska – Kozia – Plac Łokietka (Ratusz).

Listopadowa Masa Krytyczna wspiera akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

2015-11-24 07:41:43
(fot. RL)

7 komentarzy

 1. impreza z cyklu „MUST BE” !!!!

 2. To Arena zbyt drogo śpiewa za parking, że zbiórkę darów będą przeprowadzać nad zalewem? A może lepiej by było gdzieś w centrum. Nie wszyscy, którzy chcieli by pomóc, poruszają się samochodami. Bujać się MPK w sobotę do Dąbrowy, chyba raczej odpuszczą, choć cel szczytny.

  • W piątek, przed przejazdem Masy Krytycznej, o godzinie 18:00 będzie zbiórka słodyczy na Placu Litewskim.

  • Chcesz coś zrobić dobrego, to zawsze się znajdzie jakiś cynik. Zocha, RL chce dołożyć swoją cegiełkę do pomocy tym dzieciom. Cel jak najbardziej szczytny a i co poniektórym na pewno się zachce być i w Dąbrowie i na Litewskim. Oczywistą rzeczą jest, że nie można być wszędzie, więc jesteśmy tam gdzie się coś dzieje. A Ty zamiast ironizować ruszyłabyś 4 litery i przywiozła coś dla maluchów i przy okazji powiedziała znajomym. Mały gest a tak wielki dla Nich. I samopoczucie o niebo lepsze. Można się nawet złych nawyków pozbyć (czytaj sarkazmu). Pozdrawiam ciepło.

   • Ciekawe dla kogo są ważniejsze ścieżki rowerowe i rozbudowa roweru miejskiego z publicznych pieniędzy niż zdrowie i szczęście dzieci? Ile maluchów przetrwa zimę dzięki tym inwestycjom? Ilu osobom zależy tak naprawdę na tych maluchach a ilu na zyskaniu rozgłosu i pokazaniu się w mediach? Ile osób faktycznie pracuje charytatywnie a ile pobiera wynagrodzenie? A o kosztach organizacji najróżniejszych imprez charytatywnych, przekraczających wartość uzyskanych darów, nikt nie mówi. Ciekawe ilu bezdomnych zamarżnie tej zimy bo lokale potrzebne dla Syryjczyków. Pan prezydent zobowiązał się ich w naszej gminie przyjąć, dać schronienie, leczyć, nakarmić, dać kieszonkowe. Ich dzieci ważniejsze od naszych?

    • Nie można całe życie być „anty”. Grupa lubelskich rowerzystów stara dorzucić swoją cegiełkę do Akcji. Robi to zupełnie bezinteresownie. Zwróć uwagę, że przy okazji tej Masy Krytycznej nie ma słowa o potrzebach rowerzystów. Jeśli chcesz pomóc to świetnie, jeśli nie chcesz lub nie możesz to trudno. Pozdrawiam i mimo wszystko zachęcam do włączenia się w Akcję.

    • Zocha, nie kijem go to pałą? Wyluzuj dziewczyno, bo nakręciłaś się jak pozytywka. Nie ma słowa o „uchodźcach” (ja nie zamawiałam) i o ścieżkach rowerowych (jeżdżę własnymi) tylko o pomocy słabszym czyli o DZIECIAKACH. Więc nie pluj jadem, przestań mieszać tematy i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Przyjeżdżam nad Zalew prywatnym wozem, prywatnie tankowanym i angażuje swój prywatny czas do pomocy. I nikt mi za to nie płaci. Jedyną korzyścią jest uspokojenie własnego sumienia, które też czasami szwankuje. Więc jak jesteś zainteresowana pomocą, serdecznie zapraszamy (bez ironii) jeśli nie, idź wylewać żale na wszystkie niedogodności tego świata gdzie indziej. Bo to po prostu nie ten temat. W głębi duszy liczę na skrawek dobroci Twego serca. Pozdrawiam.

Z kraju