Linie przy kasach w Biedronce mają zapewnić zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy klientami (zdjęcia)

W sklepach sieci Biedronka na podłodze w rejonie stanowisk kasowych, dostrzec można linie. Ich celem jest wyznaczanie bezpiecznej odległości pomiędzy klientami oczekującymi w kolejce do kasy.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, właściciele sklepów usiłują dostosować swoje obiekty do trudnej sytuacji, aby zapewnić swoim pracownikom oraz klientom bezpieczeństwo. O ile w niewielkich placówkach handlowych montowane są szyby dzielące obsługę od kupujących, czy też klienci wpuszczani są pojedynczo lub po kilka osób, to gorzej sytuacja wygląda w przypadku supermarketów.

Oprócz wystawienia pojemników z płynem do dezynfekcji, częstszego sprzątania, dezynfekowania powierzchni narażonych na częste dotykanie oraz wyposażenia pracowników w rękawiczki, sklepy wielkopowierzchniowe wprowadzają kolejne środki bezpieczeństwa. Chodzi o utrzymanie odległości minimum jednego metra od stojących w kolejce do kasy osób.

W sklepach sieci Biedronka, na podłodze, w rejonie stanowisk kasowych, naklejone zostały linie, mające na celu zachowanie wśród klientów bezpiecznej odległości. Jak nas poinformowano, niebawem podobne rozwiązanie pojawić się ma we wszystkich sklepach z tym szyldem. Rozwiązanie to skutkuje i większość klientów stosuje się do niego pilnując, aby nie przekroczyć wyznaczonych linii.

(fot. lublin112)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. tylko to nie wszystkie biedronki maja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika