Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Linie lotnicze tną połączenia. Z Lublina będzie można polecieć tylko do Warszawy i Eindhoven

Na miesiąc, od połowy listopada do połowy grudnia, z siatki połączeń lubelskiego lotniska znikną cztery kierunki. Chodzi o Doncaster Sheffield, Oslo Torp, Londyn Luton oraz Dublin. Oznacza to, że w tym czasie będzie można korzystać jedynie z lotów do Warszawy i Eindhoven.

Dwaj przewoźnicy, którzy obsługują połączenia z Portu Lotniczego Lublin, zapowiedzieli cięcia w siatce swoich połączeń. To oznacza, że lubelskie lotnisko ponownie zacznie świecić pustkami. Na szczęście na razie nic nie wskazuje powtórki z wiosny, kiedy to przez kilka miesięcy nie były wykonywane żadne regularne połączenia.

W związku z kolejnymi obostrzeniami wprowadzanymi w całej Europie, loty nie cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów. Dlatego też linie lotnicze zawieszają kolejne połączenia. Ryanair poinformował, że od 12 listopada przestaje latać z Lublina do Dublina. Na razie przewoźnik podjął taką decyzję na miesiąc, do połowy grudnia.

Z kolei Wizz Air wstrzymuje obsługę połączeń z Portu Lotniczego Lublin do Doncaster Sheffield Oslo Torp, a także Londyn Luton. Rejsy będą skreślane sukcesywnie, od 6 do 15 listopada. W tym przypadku również jest mowa o miesięcznym zawieszeniu połączeń. Kolejne decyzje mają być podejmowane w oparciu o dalszą sytuację w poszczególnych krajach.

(fot. PLL)

10 komentarzy

 1. Wczoraj otwierali pod publiczkę a dzisiaj…… h, d i kamieni kupa.

  • Drugi Radom się nam robi z tą różnicą że zadłużenie Lublina jest dużo wyższe….
   Lublin jest na drugim miejscu na liście najbardziej zadłużonych miast w Polsce po Toruniu… tam też kasę wyssało…
   i żeby nie było wątpliwości zadłużenie rośnie od lat 90 a najbardziej za Prószkowskiego…

 2. Zaraz i to zlikwidują

 3. Najlepiej zamknijcie w PISdu całe lotnisko, pilotòw i stewardessy na kwarantannę, samoloty na złom

 4. Zaorać. Albo szpital polowy zrobić. Do czegoś się przyda.

 5. Zamknąć w PISdu lotnisko, załogę na kwarantannę, samoloty na złom, teren zaorać i postawić szpital polowy dla covidek i covidowcòw

 6. ciekawe ile kasy państwowe PLL LOT dokłada do każdego kursu Warszawa-Lublin-Warszawa… ciągną z cyca bez dna, więc co ich to!

 7. To lotnisko szybko zniknie z mapy,jak i ten cały zakład pzl.