Linia kolejowa w stronę Lublina zablokowana po wypadku na niestrzeżonym przejeździe

W niedzielę rano na szlaku kolejowym prowadzącym w kierunku Lublina doszło do wypadku. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 9 w miejscowości Żabieniec w gminie Parysów w powiecie garwolińskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku kolejowym na niestrzeżonym przejeździe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci ustalili wstępnie, ze kierująca pojazdem marki Citroen, wjechała na przejazd wprost przed jadący pociąg towarowy.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanej kobiety i ewakuowali ją z wraku pojazdu. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. W chwili obecnej tor linii kolejowej nr 12 w stronę Lublina jest zablokowany.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. No to się zaczęło ,”towarzystwo ” się odzwyczaiło przez 3 lata od pociagów i teraz bedzie się ładować wprost pod lokomotywy .Szkoda ze PKP przy tych miliardach na remonty ,nie poszlo po rozum do głowy i nie zrobilo na wszystkich przejazdach zapór ,które pewnie kosztowały jakiś ułamek „promila ” przy tych wydanych miliaradach

  • To nie jest szlak kolejowy do Warszawy. To linia kolejowa nr 12 na odcinku Pilawa-Łuków. Proszę czytać ze zrozumieniem a nie po łebkach.

 2. I po co blokować trasę godzinami ? sciagnać wrak i puscić ruch ,a nie za kazdym razem po kilka godzin ruch wstrzymany .gdzie tu sens ?

 3. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a wszystkie tory do Lublina 😉

 4. A to niedobry maszynista nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie

 5. Antoni ,to jest polska ,tu są „procedury ” i chore przepisy .Trzeba sprawdzić trzeżwość maszynisty ,czy sklad poruszał sie z dozwoloną prędkoscią itp. pierdoły ,nie mające żadnego zwiazku ze zdarzeniem .Także parę godzin trasa musi być zablokowana

 6. Sorry ale jakim trzeba być tępakiem żeby nie zauważyć lokomotywy? Dużej, oświetlonej, na przejeździe. Brak zapór nie jest żadnym argumentem bo jak są to też idioci wjeżdżają przed pociąg i jeszcze stają na torach żeby nie porysować dachu. Selekcja naturalna tylko maszynisty szkoda.

 7. Co trzeba mieć w pustym łbie,żeby wjechać wprost pod jadący pociąg???
  Ślepa czy nie znająca znaków drogowych,albo jedno i drugie.

 8. A w sobotę w nocy taka sama sytuacja była na przejeździe kolejowym w Starej Wsi przed Puławami, dwa tygodnie wcześniej również – ludzie niestety nie myślą…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL