Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac porządkowych znalazła minę przeciwpancerną

W sobotę policjanci z Zamościa przyjęli zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu na jednej z posesji w gminie Skierbieszów. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczą saperzy.

Wczoraj zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że jedna z mieszkanek gminy Skierbieszów znalazła na swojej posesji dziwnie wyglądający przedmiot. Kobieta pomyślała, że może to być niewybuch i powiadomiła policję.

Na miejscu interweniowali mundurowi, którzy ustalili, że wykopany przedmiot to prawdopodobnie mina przeciwpancerna z czasów II wojny światowej o średnicy około 15 cm. Mimo, że przedmiot przeleżał nietknięty w ziemi przez wiele lat, nadal stanowił śmiertelne zagrożenie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska, tak aby nie zbliżały się do niego osoby postronne. Neutralizacją niewybuchu wkrótce zajmą się powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej.

(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

  1. szkoda ze jej nie *** buhahaia

  2. Trochę mała na pepanc .

  3. Miałeś kiedyś z tym do czynienia ? Jak byś miał to byś się orientował ze 15 cm średnicy to ciut mało na minę pepanc z ostatniej wojny. Ale jak wojsko oglądało się z poziomu komputera …

Z kraju