Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Leszek Włodarski walczy o kolejną kadencję burmistrza Łęcznej. W planach aquapark, kino, kajaki i przedszkola

Ubiegający się o kolejną kadencję burmistrza Łęcznej Leszek Włodarski przedstawił szczegóły swojego programu wyborczego. Wymienił też co udało się zrobić w ostatnich latach.

W poniedziałek w Łęcznej odbyła się prezentacja kandydatów na radnych i burmistrza startujących w wyborach samorządowych z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Leszka Włodarskiego. Obecnego burmistrza wsparli swoją obecnością minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, posłowie Krzysztof Bojarski i Marta Wcisło a także szef zarządu regionu Polski 2050 Jacek Bury.

Jak podkreślał Leszek Włodarski, cały komitet jest bezpartyjny i liczy na szerokie poparcie oraz współpracę z każdym, komu los Łęcznej leży na sercu. Zaprezentował też swoją żoną Joannę, która jak podkreślał, wspiera go od początku oraz przejęła na siebie ogrom pracy domowej i rodzicielskiej.

– Z samorządem związany jestem od 7 lat. W tym mieście się urodziłem i zamierzam w nim być wspólnie ze swoją rodziną. Znam problemy tego miasta i sposoby aby je rozwijać. W przyszłej kadencji mamy szeroki program – mówił burmistrz.

Leszek Włodarski wyjaśnił, że dotychczasowa kadencja była niezwykle udana. Udało się zrealizować wiele inwestycji, których wartość wynosi ponad 100 mln zł. Udało się też o ponad 60 proc. obniżyć zadłużenie gminy, z 20 mln zł do 7 mln zł. Tu wskazał, że jest to rzadko spotykane w innych samorządach i pokazuje, że w Łęcznej publiczne pieniądze są szanowane.

– Jednocześnie myślimy o dalszym rozwoju naszego miasta. Z wykształcenia jestem nauczycielem, dlatego bliskie moje serce są inwestycje oświatowe. W przyszłej kadencji stawiamy właśnie na rozwój oświaty. Mamy w planie wybudowanie dwóch nowoczesnych przedszkoli i żłobka publicznego – wyliczał Włodarski.

Postawiono też na rozwój mieszkalnictwa, co ma zachęcać do osiedlenia się w Łęcznej, która ma być przyjaznym miejscem dla każdego mieszkańca. Do tego dochodzi rozwój infrastruktury w tym lepszego połączenia między Łęczną a Lublinem. Wymieniono też plany co do stworzenia strefy przemysłowej aby przyciągnąć inwestorów co ma zapewnić nowe miejsca pracy i większe wpływy podatkowe.

-Nie zapominamy oczywiście o sferze kulturalno – rozrywkowej. W naszym programie jest budowa nowoczesnej sali kinowo widowiskowej, aquaparku, przystani kajakowej czy chociażby tematy związane z szeroko pojętym klubem seniora i wydarzeniami – dodał Leszek Włodarski.

16 komentarzy

  1. Patologia Obywatelska

    Teraz Orlen zdaniem jepaćpisów juz ich nie okrada bo teraz jest paliwo po 7 pln a zaraz bedzie po 8 pln ale teraz jest donek nas jepie praworządnie tak po europejsku

  2. Weźta se do Łyncny buraczaną cepelię i konusa burego na zawsze

  3. -------------------------

    PO w Łyncny Aquapark jak to je nie rentowne ?
    chyba żeby zatrudnić Kierownika Basenu z PO ?

Dodaj komentarz

Z kraju