Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Leśnicy stworzyli ogród edukacyjny. Ma stanowić żywą lekcję przyrody (zdjęcia)

Na dotychczas praktycznie niewykorzystywanym terenie powstał ogród edukacyjny. Ma stanowić miejsce spacerów, odpoczynku i bliskiego kontaktu z naturą.

Przy siedzibie Nadleśnictwa Radzyń Podlaski uroczyście oddany do użytku został ogród edukacyjny. Obiekt ten wybudowano w 2020 r. w celu rozwoju działań edukacyjnych, jakie leśnicy organizują dla dzieci i młodzieży. Składa się z pawilonu edukacyjnego, wyposażonego w wiele eksponatów i pomocy naukowych, oraz terenu zagospodarowanego w gry, drewniany labirynt, ścieżkę zdrowia, ścieżkę sensoryczną czy też skocznię. Na całym terenie króluje przyroda, jest las, uprawy wielu roślin, jakie można spotkać w środowisku leśnym, a także szereg dodatkowych atrakcji.

Powierzchnia całego ogrodu wynosi 13 tys. m2. Ponadto w parku znajdują się liczne tablice edukacyjne, opowiadające w przystępny sposób o tym, jak rośnie las, jak się go pielęgnuje oraz dlaczego drzewa, po uzyskaniu wieku rębności, są wycinane. Wszystko to pozwala połączyć edukację przyrodniczą z aktywnością ruchową, dzięki temu spędzony w tym miejscu czas stanowi żywą lekcję przyrody zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Jednocześnie pozwala lepiej zrozumieć las i procesy, które w nim zachodzą. W przystępny sposób przedstawia też tajemnice otaczającej przyrody i istotę zawodu leśnika.

Podczas otwarcia wystąpił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar”, zorganizowano również gry i zabawy edukacyjne dla uczniów, których tematem przewodnim było hasło “Od nasionka do drewna”. Leśnicy mają nadzieję, że ogród edukacyjny, który powstał na dotychczas praktycznie niewykorzystywanym terenie, stanie się miejscem spacerów, odpoczynku i bliskiego kontaktu z naturą dla mieszkańców Radzynia Podlaskiego, będzie też odwiedzany przez turystów.

(fot. Nadleśnictwo Radzyń Podlaski)

2 komentarze

  1. Właśnie widzę jaka żywa ta lekcja , wypchany kozioł.

  2. zdjęcie z siekierami to prawdziwy obraz „leśnego ufoludka” , ci tzw. leśnicy od kilku lat ( od początku nierządu pisowskiego) prowadzą masową rabunkową wycinkę drzew w każdym lesie, szukają kasy dla zachcianek pisowskiego satrapy Kaczyńskiego i na zaspokojenie chuci zera Ziobry, już wycięli prawie 50% lasów w Polsce. Do końca swoich nierządów i rozkładu Polski ta pisowska mendziarnia wytnie wszystko co się da

Z kraju

Polityka i społeczeństwo