Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Leśnicy będą rozdawać sadzonki. Przygotowali milion lip, świerków, klonów i innych gatunków drzew

W poszczególnych nadleśnictwach, jak też w siedzibach Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, będzie można otrzymać bezpłatne sadzonki drzew. Leśnicy zapewniają, że powinno wystarczyć ich dla wszystkich chętnych.

W piątek 18 września odbędzie się kolejna akcja Lasów Państwowych #sadziMY. Przeprowadzona zostanie wszystkich nadleśnictwach i regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych na terenie całego kraju. W tym roku przygotowano dla wszystkich chętnych aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew. Będą to m.in. lipy, świerki, klony zwyczajne i klony jawory, a także inne gatunki. Celem akcji jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

Wydarzenie zostało zainicjowane w ubiegłym roku przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Wówczas to rozdano w całym kraju przeszło 116 tys. drzewek. Ponieważ akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, postanowiono ją kontynuować, a na ten rok leśnicy przygotowali o wiele więcej sadzonek. Będzie je można otrzymać bezpłatnie w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw.

W naszym regionie bezpłatne drzewka będą rozdawane w 25 jednostkach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych a także przed biurem RDLP w Lublinie przy ul. Czechowskiej. Zgłaszać się po nie można w godzinach od 9:00 do 15:00.

(fot. Lasy Państwowe)

3 komentarze

  1. A kiedy akcja wymiany makulatury na drzewka?

  2. LIPA ……….IDEALNE drzewo na parkingi 😉

  3. Cała lipa z tymi drzewkami , dzwoniłem do nadleśnictwa , tak potwierdzają źe będzie taka akcja ale moźna dostać tylko 1 lub 2 drzewka, o większej liczbie to zapomji , lub wcale jak będzie duźo chętnych.
    Wiele szumu , a gdyby ludzie dostali ile chcą to zalesienie pięknie by kwitło .

Z kraju