Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kupował w promocji telefony na abonament, a potem sprzedawał urządzenia. Ma sporo faktur do zapłacenia

Pewien mieszkaniec woj. lubelskiego wymyślił sposób na szybki zarobek. Mężczyzna zawarł co najmniej 20 umów telekomunikacyjnych i od operatora kupił kilka telefonów. Jednak abonamentów już nie opłacał, a telefony sprzedał z zyskiem. Wkrótce 28-latek odpowie przed sądem za oszustwo.

Zamojscy policjanci ustalili, że 28-latek z województwa lubelskiego znalazł sobie sposób na zarabianie pieniędzy. Zakładał firmy i jako ich właściciel korzystał ze skierowanej do przedsiębiorców oferty jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Mężczyzna kupował w promocyjnych cenach telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne, a następnie sprzedawał je z zyskiem, nie regulując opłat wynikających z abonamentów.

W taki sposób 28-latek zawarł, co najmniej 20 umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w ramach, których kupił 7 telefonów i router. W wyniku nieuczciwej działalności 28-latka operator telefonii komórkowej z tytułu niezapłaconych faktur oraz sprzedaży w promocyjnej cenie urządzeń poniósł straty w wysokości blisko 14 000 złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Po skompletowaniu materiału dowodowego 28-latek usłyszy zarzuty oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Czyli jak zwykle …..grozi mu kara ilus tam lat więzienia ,za ktory to pobyt zapłacimy my wszyscy ,ale jak kasę wydał i nie posiada żadnych oficjalnych dochodów ani majątku ,to nie zwróci ani złotówki ? Zgadlem ?

 2. Przecież on nikogo nie oszukał podawał prawdziwe dane firma też założona legalnie po prostu stracił płynność finansową

 3. Zgadleś ,tak działa prawo w tym kraju

 4. I stracił na tym jeden operator. A wszystko pewnie kupione w jednym salonie. Przez tą samą osobę. Sam nie działał jak widać, tylko miał wtykę w salonie.

 5. Prace społeczne byłyby tu najlepsza karą.

 6. Michał Kowalski

  Kupował w promocji telefony na abonament, a potem sprzedawał urządzenia.
  Ma sporo faktur do zapłacenia
  Prokuratora wzięła go pod lupę,
  w więzieniu będą go
  … traktować jak człowieka a myśleliście, ze co napiszę.

 7. a gość który zabił ojca 2 dzieci bemką 2 lata ! CHOREEEE !wolne sonty wolne sonty!:/

 8. Mógł założyć spółkę z.o.o ścigali by spółkę a on byłby świadkiem

 9. Niech się powoła, że działał w stanie wyższej konieczności i mu nic nie będzie grozić.