Która pralka usuwa sierść zwierząt?

Ponad 40% Polaków ma w swoim domu zwierzęta domowe – najczęściej psa lub kota. Choć mieszkanie ze zwierzakiem sprawia nam wiele radości, musimy się również liczyć z sierścią, która osadza się na różnych powierzchniach. Nie tylko na podłogach i dywanach, ale również na meblach tapicerowanych i naszych ubraniach. Sierść z odzieży pomoże nam usunąć pralka wyposażona w specjalny program prania. Sprawdzamy, która pralka usuwa sierść zwierząt

Jak pozbyć się sierści z ubrań?

Właściciele zwierząt doskonale zdają sobie sprawę z problemu, jakim jest sierść pozostawiana niemal w każdym zakątku domu. Istnieje kilka sposobów na usunięcie sierści zwierząt z ubrań. Jednym z nich są rolki z taśmą klejącą. To powszechnie stosowane rozwiązanie. Rolka dokładnie zbiera sierść z ubrania i świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy szybko pozbyć się sierści z założonego swetra czy bluzki. Innym sposobem jest wykorzystanie gumowej rękawiczki – jeśli się ją zmoczy, skutecznie przyciągnie sierść, nie wzbijając jej w powietrze. Z kolei do mebli tapicerowanych możemy wykorzystać specjalne rolki albo odkurzacz z mini-elektroszczotką

Wszystkie te sposoby są skuteczne, ale sprawdzą się jedynie przy kilku ubraniach. Ale co, jeśli sierść psa czy kota znajduje się na wszystkich naszych ubraniach? W takich sytuacjach przydatna będzie pralka, która usuwa sierść zwierząt podczas cyklu prania. 

Która pralka usuwa sierść z ubrań?

Sierść kota czy psa bardzo się elektryzuje, co sprawia, że trudno jest odczepić ją od materiału. Poza tym sierść głęboko wczepia się w strukturę tkaniny, czasem nawet przebijając ją na wylot, przez co usunięcie włosów zwierząt nie jest łatwe. Wysoka temperatura podczas cyklu prania po prostu nie wystarczy. Potrzebna jest zatem pralka z funkcją usuwania sierści, która zmiękczy i poluzuje włókna tkaniny tak, że sierść można będzie z nich łatwo wypłukać.

W taki sposób działa pralka Beko z funkcją Pupil. Po jej uruchomieniu pralka automatyczna przeprowadzi standardowy cykl prania. Natomiast podczas płukania dodatkowo podgrzeje wodę, a ta rozluźni włókna. Następnie zostaną przeprowadzone cykle wirowania i płukania, w których czasie sierść odczepi się od tkaniny i zostanie usunięta z bębna razem z brudną wodą. Cykle wirowania i płukania często się przeplatają i można je przeprowadzać wielokrotnie – taki sposób działania pozwoli na skuteczne usuwanie sierści z ubrań. 

Funkcja Pupil ma głównie za zadanie dokładnie wypłukać odzież, aby sierść zwierząt mogła bez problemu wydostać się z tkaniny. Z tego też względu, każdy program prania z dodatkowym płukaniem i wirowaniem sprawdzi się do usuwania sierści. Ważne jest również, aby ustawić nieco wyższą temperaturę, która skutecznie rozluźni włókna. W taki sposób działa wiele programów antyalergicznych

Pralka usuwająca sierść z ubrań – przykładowe modele

Jeśli chcecie wiedzieć, która pralka usuwa sierść z ubrań, zapoznajcie się z poniższymi modelami:

  • Pralka Beko WRE 7512 XWWE z funkcją Pupil – zapewnia efektywniejsze pranie odzieży, która weszła w kontakt z sierścią. Funkcja Pupil polecane jest również dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

Na zdjęciu: Pralka wolnostojąca ładowana od frontu Beko WRE 7512 XWWE, dostępna w sklepie maxelektro.pl

  • Pralka Amica WA2S814BKiSVOD z programem Pupil – pralka przeprowadza aż 4 cykle płukania, aby usunąć z tkanin sierść i alergeny. Program ma szeroki zakres temperatur do wyboru i kilka opcji dodatkowych, w tym SteamPower czy sterylizacja światłem UV.
  • Pralka Whirlpool W6 W845WB PL z programem antyalergicznym – dokładnie wypłukuje z ubrań sierść i alergeny. Dodatkowo pralka ma funkcję Steam Hygiene, która dezynfekuje odzież za pomocą pary wodnej.

Na zdjęciu: Pralka wolnostojąca ładowana od frontu Whirlpool W7X W845WB EE, dostępna w sklepie maxelektro.pl

Należy pamiętać, aby regularnie czyścić wnętrze pralki – bęben, uszczelki i filtry. Pozostająca sierść w pralce może bowiem doprowadzić do powstania kolejnych zabrudzeń na ubraniach. 

Co do pralki na sierść zwierząt?

Wybór pralki ze specjalnym programem do usuwania sierści albo programem antyalergicznym z pewnością pomoże nam w walce z sierścią naszych pupili. Jeśli jednak nie zamierzamy kupować nowej pralki, możemy dodać do prania kilka rzeczy, które wspomogą usuwanie sierści. 

Kulki odkłaczające

Popularne „antykłaczki” to kulki pokryte rzepami, które wyłapują sierść podczas prania. Takie kulki są wielokrotnego użytku – wrzuca się je do bębna pralki razem z praniem, tak aby mogły się swobodnie poruszać. Kulki zbierające sierść należy wyczyścić po każdym prania – wówczas będą nadawać się do ponownego użycia. 

Płyn antystatyczny

Z racji tego, że sierść zwierząt domowych bardzo mocno się elektryzuje, zaleca się dodawanie do prania płynu antystatycznego, który zapobiega elektryzowaniu się ubrań. Dzięki zneutralizowanemu ładunkowi elektrycznemu sierść znaczniej łatwiej odczepi się od tkaniny i zostanie wypłukana podczas cyklu płukania. W podobny sposób działa również ocet, który jest naturalny, tani i bezpieczny. 

Jakie inne sprzęty AGD pomogą nam usunąć sierść zwierząt?

Oprócz pralki na rynku znajdziemy też inne sprzęty AGD, które pomogą nam usunąć sierść zwierząt z różnych powierzchni. Są to:

  • Odkurzacze z turboszczotką – doskonale wyczesują z dywanów sierść zwierząt. 
  • Roboty sprzątające – automatyczne odkurzacze będą samodzielnie sprzątać nasze pokoje w mieszkaniu i wciągać napotkaną na drodze sierść. Dzięki nim znacznie zmniejszymy ilość sierści zalegającej na naszych podłogach. Systematyczność odkurzania to klucz do pozbycia się nadmiaru sierści. 

Suszarki bębnowe do ubrań – podczas suszenia sierść zwierząt jest dosłownie wydmuchiwana z materiału, a następnie gromadzi się w filtrze, który należy oczyszczać po każdym cyklu suszenia. Suszarki można użyć do oczyszczania ubrań z sierści jeszcze przed praniem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew