Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz poświęcił koszyczki wielkanocne z przejeżdżającego pojazdu straży pożarnej (wideo)

Dzisiaj Wielka Sobota, a więc dzień święcenia pokarmów w koszyczkach. Z powodu ograniczeń dotyczących przemieszczania się i gromadzenia, również w świątyniach, niektórzy księża postanowili w dość nietypowy sposób poświęcić pokarmy.

35 komentarzy

 1. Da sie da a lewaki az piszczą

 2. Ciekawe kto zapłaci za ten przejazd wozu strażackiego….no kto….??

 3. Święci się pokarmy, a nie koszyczki?

 4. Jasne woda święcona.Klecha coś pomamrocze,odprawi jakieś gusła i od razu woda staje się święta.

 5. Krótko mówiąc: cyrk na kołach. Ale żeby w tym bałwochwalstwie jeszcze brała udział Straż Pożarna, to już grube przegięcie.

 6. Po pierwsze należałoby ukarać wiejskich strażaczków za złamanie zasad bezpieczeństwa, po drugie powinno się rozliczyć koszty użycia wozu strażackiego niezgodnie z przeznaczeniem, po trzecie komendant OSP na zbity pysk – za ten cyrk co urządzili.

 7. Jakim prawem klecha wykorzystuje pojazd służbowy straży pożarnej. Rozliczyć OSP i kleche za to . Cyrk cyrk cyrk. Czy już w tym kraju wszystko sie popie….Zeby kościół wszystkim rządził.

  • Osp podlega wójtom. A w tej miejscowości nie tak dawno łobuzy utłukli sąsiada. Jeden był ministrantem u tego księdza. Ponoć sama Pani Wójt gminy Krasnystaw wysyła petycje do prokuratury o łagodne potraktowanie. Ludzie mówią, że po to że nie miał kto do mszy służyć. Jeśli chodzi o tą samą miejscowość to kiedyś było to opisane w GW.

 8. H2O+ bakterie. Najczęściej kałowe albo coli.
  „Austriaccy naukowcy zajrzeli do kościelnych chrzcielnic. Wyniki ich badań są przerażające. Większość próbek jest skażona biologicznie – zawierają groźne bakterie, związki z chemicznych nawozów czy ślady ludzkich odchodów.”
  Podałbym źródło,ale tu linków nie wolno. Smacznego.

 9. Można, można.
  Życzę Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt.

 10. Onanis Samokopoulos

  To teraz niewiele brakuje, coby z przemysłowym odkurzaczem z wozu OSP cołaski zaczął zbierać na tacę 😀

Z kraju