133 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 2 w Lublinie. Nie żyje 14 osób

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o nowych 133 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba zarejestrowanych zakażeń przekroczyła 6 tys., zaś w szpitalach w Radomiu, Warszawie, Starachowicach, Tychach i Łańcucie zmarło 14 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 133 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (34), kujawsko-pomorskiego (23), dolnośląskiego (20), małopolskiego (17), wielkopolskiego (10), pomorskiego (6), świętokrzyskiego (6), podkarpackiego (5), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3), opolskiego (2), lubelskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w sobotnim porannym komunikacie.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat, z Lublina, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 11 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 223 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 9 osób zmarłych i 61 ozdrowieńców.

– Z przykrością informujemy o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-M – Radom, 81-K – Radom, 60-M – Radom, 74-K – Radom, 84-K – Radom, 81-K – Radom, 69-M – Warszawa, 76-M – Warszawa, 85-M – Warszawa, 66-M – Warszawa, 74-K – Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 80-K – Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 65-M – Tychy, 69-M – Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – dodał resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 6088/195 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Anty ciemnogrod pis

  Niestety szkoda że tak się dzieje, te zgony….

 2. A jak świat jest tak ułożony że Bóg zabiera część nas do siebie przed katastrofą jaka wydrzy się 29.04.2020 ?.

  • Najmundrzejszy Franio

   Co sie wydrzy tego dnia? Puścisz śmierdzącego bąka?

   • NASA ostrzega: W stronę Ziemi pędzi asteroida. Koniec świata może nastąpić 29 kwietnia 2020?

    Asteroida 1998 OR2 pędzi w kierunku Ziemi z zawrotną prędkością 31 tys. km/h. Czy ogromne ciało niebieskie jest dla nas zagrożeniem?

   • Zdaje się że @Obserwatorowi chodzi o to :
    ” w kierunku Ziemi pędzi ciało niebieskie o nazwie 52768 (1998 OR2) …. W chwili obecnej z wyliczeń wynika, że obiekt minie Ziemię w odległości 6,3 mln km, czyli ponad szesnaście razy tyle, ile dzieli nas od Księżyca …” Alę….

 3. Ja mam trochę więcej niż 30 lat i twierdzę że w wypadkach samochodowych zginęło więcej osób w tym miesiącu niż na koronowirusa i nik nikogo nie uświadamiał. W telewizji ciągle się uświadamia załuż maseczkę polej ręce płynem niewiadomego pochodzenia. Po co wszystko ? Zamykają kościoły tylko dla 5 osób gdzie jest nasz arcybiskup ? Wczoraj widziałem na tvp info korespondencję z wielkie brytanii normalnie ludzie sobie chodzą samochody jeżdżą 0 paniki tylko ten korespondent tvp mówił językiem szybkim. Sami napędzają strach tylko po co ?

 4. KRÓL JEST NAGI – co WIADOMO już o koronawirusie i fake-pandemii:
  > Nie możesz wyjść z domu, ale w razie potrzeby możesz.
  > Maski wcale nie pomagają, ale obowiązkowo je nosić.
  > Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwierane.
  > Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego.
  > Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne.
  > Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie.
  > Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo.
  > Istnieje wiele objawów, ale możesz zachorować bezobjawowo.
  > Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek ma kontakt z setkami ludzi dziennie.
  > Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane.
  > Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był.
  > Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić.
  > Na spacer możesz wyjść, ale tylko po domu.
  > Z żoną w łóżku razem, ale na ulicy w odstępie 2 metrów.
  > Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej podłączonej do BIG-data.
  > Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny…, cztery, sześć. A nie, zmiana, teraz siedemnaście dni.
  > W trosce o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu wirusa w pomieszczeniach – do autobusów miejskich może wejść maks. 12-25 osób, do kościoła 5 os., a do lasu nawet 0 os.
  > Wirus, wirusem, musicie przetrwać – a wybory choćby po trupach, potrzeba im tylko jednej tury – i już tylko to dzieli dyktę od dykta-tury.

 5. Przed szpitallnymi izbami przyjęć (ja byłem na Herberta i na Majdanku) nie ma podstawowych środków ochrony (maseczek, rękawiczek , nawet płynu do dezynfekcji) . Wszyscy siadają na tej samej ławce, wypełniają tym samym długopisem karty, dotykają tego samego dzwonka i podają swoje dowody osobiste personelowi, bez możliwości ich dezynfekcji. Byle warzywniak jest lepiej zabezpieczony. Szpital się chroni dobrze, gorzej jak trzeba pomyśleć o pacjentach.

 6. Pozatym, są odsyłani od jednego szpitala do drugiego, bo każdy przerzuca jak gorący kartofel, nawet nie oglądając pacjenta. Ja odbyłem wycieczkę po 3 szpitalach gdzie wszędzie widziałem tych samych ludzi i gdybym był zarażony to zaraziłbym wszystkie trzy miejsca (przypominam, że nie ma możliwości dezynfekcji) i wszystkie osoby które były za mną w tych namiotach.
  Może coś się zmieniło bo to stan na wtorek, ale warto zabrać ze sobą psiukadło jak ktoś się wybiera i swój długopis.

 7. W komunikacji MPK nie są przestrzegane wymogi. W ostatni czwartek w autobusie jechał tłum ludzi. Kilka osób stało, nie było odstępów w rozmieszczeniu się na siedzeniach… MPK to pewna droga do zarażenia 🙁

 8. Czy tu chodzi o 5g, może o masowe szczepienia i czipowanie ludzi może jeszcze o coś innego ? Dlaczego pan Kaczynski był na wiecu smoleńskim a my nie możemy wejśc do parku nie miał rękawiczek i maski, czy wie coś czego my nie wiemy ? Dalej Pan Bil Gates zmienił dziedzinę i stał się filatropem będzie wszystkich szczepił twiedzi że kto nie zostanie zaszczepiony nie wejdzie do komunikacji miejskiej ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS