690 680 960

Ksiądz poświęcił koszyczki wielkanocne z przejeżdżającego pojazdu straży pożarnej (wideo)

Dzisiaj Wielka Sobota, a więc dzień święcenia pokarmów w koszyczkach. Z powodu ograniczeń dotyczących przemieszczania się i gromadzenia, również w świątyniach, niektórzy księża postanowili w dość nietypowy sposób poświęcić pokarmy.

W Wielką Sobotę, co roku tłumy wiernych przychodziły do kościołów święcić pokarmy w koszyczkach. W tym roku w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się i gromadzeniu także w kościołach w związku z epidemią koronawirusa, niektórzy księża postanowili w dość nietypowy sposób poradzić sobie z tym poradzić.

W miejscowości Bzite w powiecie krasnostawskim, proboszcz z Parafii Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej poświęcił dziś pokarmy z przejeżdżającego pojazdu straży pożarnej OSP.

Nagranie otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki. Dziękujemy!

(fot. wideo nadesłane Izabela)

35 komentarzy

 1. W pBzite bite.

 2. Dyrektor biedronki

  I właśnie przez takich *** roznosi się korona. Kuria zakazuje Państwo zakazuje ale zawsze znajdzie się jakiś pomysłowy dobromir. Wieśniackie dno do kwadratu.

 3. społecznykomitetbudowylotniskowca

  A przezył, bo w Bzitem za chlapanie wodą zabijają.

 4. Zero solidarności z narodem! Czysty egoizm! Już jeden ksiądz przywiózł wirusa i innych księży zaraził (jeden zmarł)! A może i ten nakichał i teraz miotełką wysyła wirusa! Mniejsza o wiruska ale o równe traktowanie wszystkich Polaków a nie tworzenie zorganizowanego łamania prawa! Ogniska wirusa niedaleko bo białopole i łabunie – żal na tępotą narodu się roztacza.

 5. Mógłby się przejść to by przy okazji trochę schudł.

 6. Dlaczego w ludziach pomimo takiej sytuacji jaka zaistniałą z wirusem… Jest tyle nienawiści? Ksiądz poprostu podtrzymoje tradycje i tyle

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas