690 680 960

Ksiądz poświęcił koszyczki wielkanocne z przejeżdżającego pojazdu straży pożarnej (wideo)

Dzisiaj Wielka Sobota, a więc dzień święcenia pokarmów w koszyczkach. Z powodu ograniczeń dotyczących przemieszczania się i gromadzenia, również w świątyniach, niektórzy księża postanowili w dość nietypowy sposób poświęcić pokarmy.

W Wielką Sobotę, co roku tłumy wiernych przychodziły do kościołów święcić pokarmy w koszyczkach. W tym roku w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się i gromadzeniu także w kościołach w związku z epidemią koronawirusa, niektórzy księża postanowili w dość nietypowy sposób poradzić sobie z tym poradzić.

W miejscowości Bzite w powiecie krasnostawskim, proboszcz z Parafii Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej poświęcił dziś pokarmy z przejeżdżającego pojazdu straży pożarnej OSP.

Nagranie otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki. Dziękujemy!

(fot. wideo nadesłane Izabela)

35 komentarzy

  1. W pBzite bite.

  2. Dyrektor biedronki

    I właśnie przez takich *** roznosi się korona. Kuria zakazuje Państwo zakazuje ale zawsze znajdzie się jakiś pomysłowy dobromir. Wieśniackie dno do kwadratu.

  3. społecznykomitetbudowylotniskowca

    A przezył, bo w Bzitem za chlapanie wodą zabijają.

  4. Zero solidarności z narodem! Czysty egoizm! Już jeden ksiądz przywiózł wirusa i innych księży zaraził (jeden zmarł)! A może i ten nakichał i teraz miotełką wysyła wirusa! Mniejsza o wiruska ale o równe traktowanie wszystkich Polaków a nie tworzenie zorganizowanego łamania prawa! Ogniska wirusa niedaleko bo białopole i łabunie – żal na tępotą narodu się roztacza.

  5. Mógłby się przejść to by przy okazji trochę schudł.

  6. Dlaczego w ludziach pomimo takiej sytuacji jaka zaistniałą z wirusem… Jest tyle nienawiści? Ksiądz poprostu podtrzymoje tradycje i tyle

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!