Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

O krok od kolejnej tragedii. Rzucił z wiaduktu butelką w jadącą ciężarówkę, celował w przednią szybę

Dzisiaj rano młody mężczyzna rzucił pełną butelką z piwem w nadjeżdżającą ciężarówkę. Stojąc na wiadukcie celował w jej przednią szybę, na szczęście nie trafił.

Do zdarzenia doszło w środę rano, na wiadukcie wzdłuż ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, przejeżdżając pod wiaduktem, zauważył stojących trzech młodych mężczyzn, nagle jeden z nich cisnął w kierunku auta jakimś przedmiotem. Po chwili słychać było tylko huk uderzenia.

Mężczyzna po chwili się zatrzymał i powiadomił o wszystkim policje. Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce szybko zatrzymali całą trójkę, zanim zdołali się oni oddalić z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, w auto trafiła pełna butelka piwa, uszkadzając znajdującą się tuż nad przednią szybą osłonę przeciwsłoneczną. Gdyby butelka spadła kilka centymetrów niżej, wtedy by rozbiła przednią szybę a wtedy by mogło dojść do tragedii.

Cała trójka młodych mężczyzn była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po okazaniu ich kierowcy ciężarówki, ten rozpoznał 19-latka, jako tego, który rzucił butelką. Mężczyzna odpowie za wykroczenie, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jak tragiczne w skutkach może być takie postępowanie, można było się przekonać na początku ub. roku. Wtedy to na autostradzie A4 zginał kierowca ciężarówki z Lublina. Szesnastolatek i siedemnastolatek rzucili z wiaduktu nad autostradą bryłą lodu wprost w przednią szybę nadjeżdżającej ciężarówki. Jej kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery. W wyniku wypadku zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

(fot. Arkadiusz Wójtowicz)
2014-06-25 19:32:24

8 komentarzy

 1. Jak widać nastoletnich bezmózgów nie brakuje i mogę założyć się, że inspiracją do próby morderstwa był przytoczony wyżej pierwowzór z A4.

  „Mężczyzna odpowie za wykroczenie, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny” ??? wg mnie powinien odp. za usiłowanie morderstwa!

 2. „wg mnie powinien odp. za usiłowanie morderstwa!” – popieram… jestem żoną młodego kierowcy ciężarówki, życie przed nami… Jego i moje życie legło by w gruzach…. Ludzie używajcie mózgu!!!

 3. Ja bym zamkną go w psychiatryku na minimum miesięczną obserwację. Areszt? Jeszcze obiady będziemy mu stawiac

 4. Zasiać 100 ha buraków i nie opryskać , dać później takim delikwentom jak ten grackę i kazać to doprowadzić do porządku na końcu postawić butelkę z wodą żeby przy 30 stopniach nie zeszedł za szybko z tego świata. Po czterech rogach 4 ludzi na koniach z batami i który zatrzyma się w rządku to po grzbiecie , no i oczywiście broń jakby któremu przyszło do głowy uciekać to zastrzelić, Jakby taki pacjent pogracował tak ze 20 dni od świtu do nocy to uwierzcie mi że do końca swojego życia nic głupiego do głowy by mu nie przyszło.

 5. zgadzam się z kolegą od ,,pola buraków,, świetny pomysł, ale nasze chore prawo dba o prawa człowieka idiotów którzy sami te prawa innych mają gdzieś.

 6. Cieć z Lubartowskiej

  Szanowny „gościu” i „koz058” – jak już uruchomicie taką „działalność gospodarczą” o jakiej wspominacie powyżej, dajcie „cynk”.
  Chętnie popilnuję takich durniów jako wolontariusz.
  Pozwolenie na broń mam, a i strzelać jeszcze potrafię choć żem emeryt.
  Bat zakupię przed podjęciem „misji”.
  🙂

 7. I znając ten kraj dostanie grzywnę za usiłowanie zabójstwa 😉

 8. znając ten kraj dostanie grzywnę za zaśmiecanie,a że nie pracuje, to nie da się ściągnąć…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo