Krasnystaw: Na łysych oponach prosto w latarnię

We wtorek w Krasnymstawie auto osobowe uderzyło w słup oświetleniowy. Oprócz brawury za kierownicą, przyczyną zdarzenia był opłakany stan ogumienia w pojeździe.

Wczoraj na ul. Polewanej w Krasnymstawie auto marki Audi uderzyło w słup oświetleniowy. Mundurowi ustalili na miejscu zdarzenia, że kierujący autem, w rejonie skrzyżowania i oznakowanego przejścia dla pieszych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy.

– 18-letni kierowca jechał wraz z pasażerem. Na szczęście doznali oni tylko ogólnych potłuczeń. W wyniku uderzenia latarnia przewróciła się na jezdnię. Policjanci stwierdzili, że do zdarzenia oprócz nadmiernej prędkości, przyczynił się stan techniczny pojazdu. W samochodzie był nadmiernie zużyty bieżnik opon – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Kierujący audi 18-latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które posiadał od siedmiu miesięcy oraz dowód rejestracyjny. W najbliższym czasie zostanie również sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

2016-10-19 12:06:11
(fot. Policja Krasnystaw)

Zobacz również

24 komentarze

 1. pokazcie te opony

 2. Ale konkretnie
  Miały mniej niż 3mm bieżnika czy druty z nich wystawały ?

 3. W KOŃCU. „Na łysych oponach”. Bardzo proszę, by redakcja, zwróciła uwagę, by reporter który będzie na miejscu zdarzenia, opisywał jakie kierowca (sprawca) miał opony !! Pozwoli to pokazać ciekawe statystyki. Pozdrawiam.

 4. Oby w sądzie tak jeszcze parę tysięcy kary do……..lili.

 5. Na drabiniasty było stać, a na opony to już nie. Nie można kupić gdzieś używek za grosze z resztką bieżnika?

 6. Ten słup nie powinien się tak przełamać.

 7. akurat na suchym głębokość bieżnika kolosalne znaczenie

  • Skoro ulica Polewana to sucha nie była.

   • No właśnie! Kwestia jeszcze _CZYM_ Polewana ulica była 🙂
    Bo w zależności od tego czym Polewana była, stan ogumienia znaczenia mieć nie musi.

  • Pominąłeś „MA” , ma kolosalne znaczenie i rzeczywiście takie ma, bo opona jest tak zaprojektowana, aby właśnie ta odpowiednia głębokość bieżnika pracowała na suchej nawierzchni i odpowiednio się „składała” i uginała na zakrętach, wytwarzając przyczepność. Jak nie ma bieżnika, to nie ma co się uginać i opona gubi przyczepność. Nawet tzw. „slicki” – opony sportowe, które nie mają bieżnika, mają za to odpowiednio większą grubość gumy, nadlewkę w miejscu styku z nawierzchnią, aby miało co się uginać i pracować na zakrętach. Widać, że nic o tym nie wiesz, dodając takie komenty…

   • tadek, cos wiesz, ale nie do końca. Gumy typu slick mają pewna grubość po to aby miało co się ścierać a nie uginać i pracować. Róznica polega na tym że pod warstwą gumy bieżnika jest twarda guma konstrukcyjna o mniejszej przyczepności więc jesli warstwa przyczepna się kończy to opona gwałtownie traci właściwości. Dopóki bieżnik jest to znaczy że pracuje na warstwie przyczepnej.

 8. ……przewróciła się na jednię……. mała literówka się wkradła 🙂 🙂 🙂

 9. A dopiero Ktoś pisał, że tylko pijany i kobieta potrafi, jak widać na trzeźwo mężczyzna też do radę stracić panowanie nad pojazdem 😉

 10. Ten słup nie powinien się tak przemieszczać 🙂

 11. Dobrze że w latarnie a nie w pieszych!!!!! Zero tolerancji dla takich „oszczędnych” debili!!!!!!!!!!!!!!!

 12. Oszczędzał na oponach stracił samochód!!!! Brawo on!!!!!!!! 🙂 Najlepiej jakby drzewa eliminowały takich mądrołków skoro policja patrzy na nich pobłażliwie!!!!

 13. Pajacowal po wioskach i popisywal sie przed kolegami co to on nie potrafi i na cwaniakowal gowniarz. Chociaż teraz na wsi będzie spokojnie jednego debila mniej za kółkiem. Powinni mu całkowicie zabrac prawko i do….ć pare tysięcy zeby mial nauczke.

 14. ni miol wisniok za co opon kupic bo bida, myslal ino ze przeczeka do nastepnych zniw…

 15. A w F1 jeździ się na slickach i jakoś w latarnie te bolidy nie wjeżdżają.

 16. pierdo**enie durnot, cztery sezony jezdzilem na letnich oponach i nie mialem ani nie spowodowalem wypadku.nie twierdze ze ogumienie nie ma znaczenia, ale trzeba miec cos pod skorupa oprocz cieczy mozgowej. a POlicja powiedziala bo nie wiedziala co miala powiedziec, przecież to głaby, sami łamia przepisy na służbie

 17. Na uderzenie w latarnię wniosek o ukaranie do sądu? Nie przyjął mandatu, czy taka jest procedura?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu