Kraśnik: To mogła być kosztowna wróżba

Szybka reakcja policjantów operacyjnych uchroniła mężczyznę przed utratą gotówki. Sprawczyni wykorzystała okazję podczas wróżenia.

-Policjanci operacyjni z kraśnickiej komendy odzyskali skradzione pieniądze. Utracił je mężczyzna któremu 80-letnia kobieta mieszkanka Kraśnika, zaproponowała wróżenie z kart. Według ustaleń w trakcie namawiania na wróżby, kobieta skradła w nieustalonych okolicznościach kwotę ponad 400zł. Mężczyzna dopiero po dłuższej chwili zorientował się co się stało z jego pieniędzmi. O zdarzeniu poinformował dyżurnego KPP w Kraśniku. Wraz policjantami operacyjnymi pokrzywdzony pojechał na poszukiwanie nieuczciwej wróżbitki. Na szczęście kobieta jeszcze się nie oddaliła z miejsca, gdzie oferowała wróżenie – informuje mł. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Została zatrzymana i przewieziona do budynku policji. Tu w trakcie przesłuchania przyznała się do kradzieży i zwróciła nieuczciwie pozyskane pieniądze.

Ostrzegamy wszystkich, przed korzystaniem z usług takich ulicznych wróżbitów ich działania są często przykrywką do popełniania przestępstw.

2014-05-23 09:39:10
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Ludzka glupota i naiwnosc nie zna granic. Ehh brak slow

  2. Idealnie pasuje tutaj tekst mojej babci 🙂 : „Nauczy się babka wróżyć, jak nie będzie miała co do garnka włożyć”. Rządu ze złodziejstwa jakoś nikt nie rozlicza…

  3. kto zajmie się cygankami w Lublinie przy dworcu PKS, na Placu Litewskim i na rynku w Kazimierzu Dolnym? Dlaczego od tylu lat tolerowane są cygańskie oszustwa?

  4. Pewnie cyganicha…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021