Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kraśnik: Duże problemy przez wykrywacz metali. Amunicja i materiały wybuchowe na posesjach dwóch mężczyzn

Policjanci z Kraśnika podczas przeszukania dwóch posesji zajmowanych przez 25 i 29-latka ujawnili niebezpieczne materiały wybuchowe. Mężczyźni tłumaczyli, że znaleźli je przy pomocy wykrywacza metali.

We wtorek policjanci z Kraśnika weszli na dwie posesje w gminie Kraśnik i Wilkołaz w celu ich przeszukania. Mundurowi posiadali informację, że mogą znajdować się tam niebezpieczne materiały wybuchowe.

– W trakcie przeszukań odnaleziono dużą ilość materiałów niebezpiecznych, w postaci prochu strzelniczego pozyskanego z amunicji, ponad 100 sztuk kompletnej amunicji do broni, 3 pociski artyleryjskie, 2 granaty odłamkowe i jeden przeciwpancerny. Ponadto zabezpieczono kilkanaście zapalników od pocisków artyleryjskich oraz pozyskany z rozebranych pocisków materiał wybuchowy. Przybyli na miejsce pirotechnicy określili zabezpieczone materiały jako bardzo niebezpieczne. Odnaleziono również zdekompletowane części broni długiej i rewolweru – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 29 lat. Będą oni odpowiadać za gromadzenie i posiadanie broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych.

– Ze złożonych przez zatrzymanych wyjaśnień wynika, że w posiadanie niebezpiecznych materiałów weszli wyszukując je i zbierając z pomocą wykrywacza metali – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

Wszystkie materiały zostały zabezpieczone przez grupę pirotechniczną z AT KWP Lublin. Mężczyźni będą odpowiadali za gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych i amunicji.

68-99066

68-99067

2017-01-18 18:51:58
(fot. Policja Kraśnik)

19 komentarzy

  1. Ot wielkie dziwy…
    Chłopaki przygotowywali się na najgorsze które ma nadejść z zachodu. Wszak taka kolekcja mogłaby być pożyteczna.

  2. zwłaszcza ta broń….niebezpieczne to jak diabli. Podobnie jak amunicja, która przeleżała pewnie z 80 lat w ziemi. Żałosne „sukcesy „. Ale premia i wódzia będą co ?

Z kraju

Sport