690 680 960

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała blisko 4,5 tys. litrów spirytusu w ramach walki z koronawirusem (zdjęcia)

Już niemal 4,5 tys. litrów spirytusu przekazała lubelska Krajowa Administracja Skarbowa różnym podmiotom. Alkohol służy do przygotowania preparatu dezynfekującego.

Istotną rolę w walce z epidemią koronawirusa w kraju ma przekazywanie przez jednostki Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowanego alkoholu, który służy do produkcji środków do dezynfekcji.

W ostatnim tygodniu 2,3 tys. litrów trafiło do różnych instytucji, w tym do: Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lulinie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Lublinie i Tomaszowie Lubelskim.

W sumie KAS przekazała blisko 4,5 tys. litrów alkoholu jedenastu jednostkom, m.in. szpitalom i jednostkom medycznym, sanepidowi i wojsku. Alkohol, który trafił do produkcji środków do dezynfekcji, został zatrzymany podczas prób przemytu oraz podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju, m.in. na bazarach, prywatnych posesjach. Z uwagi na jego moc – od 80 do 92% – stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania. Lubelska KAS przygotowuje kolejne tysiące litrów do przekazania.

(fot. KAS)

2 komentarze

  1. I to jest super wiadomość, brawo!

  2. Ale się narobili. Magazyny pełne i nagle się komuś przydało. Szczyt heroizmu.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas