690 680 960

Szereg zarzutów czeka na zatrzymanych mieszkańców Warszawy, którzy w Zamościu pobili 19-latka

Wszystkie trzy osoby zatrzymane w Warszawie do sprawy pobicia 19-latka zostały już przewiezione do komendy w Zamościu. Czekają na przedstawienie im zarzutów. Tych ma być kilka. Wcześniej jednak do sądu ma zostać skierowany wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Wszystkie osoby zatrzymane do sprawy pobicia młodego mężczyzny na jednym z zamojskich osiedli, zostały już doprowadzone do Komendy Powiatowej Policji w Zamościu i osadzone w policyjnej celi. Jak już informowaliśmy, w pierwszej kolejności funkcjonariusze zatrzymali 18-latkę, która podżegała do pobicia i była jego główną organizatorką. Następnie warszawscy policjanci zatrzymali dwóch jej dwóch kolegów, którzy bili i kopali mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Warszawy, posiadają obecnie obywatelstwo rosyjskie i są w wieku 19 i 20 lat.

Jak tłumaczą policjanci, na razie gromadzony jest materiał dowodowy zaś cała trójka oczekuje w celach. Niebawem będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe. Przygotowywane są też wnioski do Prokuratury Rejonowej w Zamościu o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci m.in zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

– Od momentu przyjęcia zawiadomienia nasi policjanci pracowali nad sprawą, tak by jak najszybciej zatrzymać sprawców. Ustalali wszystkie okoliczności i szczegóły dotyczące zdarzenia i przede wszystkim dane osób w nim uczestniczących. Oczywiście dysponowaliśmy wizerunkami, natomiast musieliśmy dokładnie ustalić kim były te osoby i miejsca ich przebywania. Bardzo szybko policjanci ustalili, że sprawcy przyjechali do Zamościa z terenu województwa mazowieckiego. Dlatego też rozpoczęliśmy współpracę w tym zakresie z Komendą Rejonową Policji Warszawa IV. Nasi koledzy w ramach pomocy sprawdzali wytypowane przez nami miejsca, w których osoby poszukiwane mogły przebywać – wyjaśnia rzecznik zamojskiej komendy.

Cała trójka ma niebawem usłyszeć zarzuty m.in. kierowania gróźb karalnych, podżegania do przestępstwa, pobicia czy też przywłaszczenia mienia. Dodatkowo, z akt postępowania zostaną wyłączone i przesłane do Wydziału Prewencji materiały w sprawie naruszenia ograniczeń w przemieszczaniu się przez sprawców pobicia 19-latka, celem skierowania sprawy o wykroczenie do sądu. Informacja osobach, które naruszyły wprowadzone ograniczenia zostanie też przekazana służbom sanitarnym, który w ramach swoich uprawnień może nałożyć karę administracyjną.

Przypomnijmy, zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek na jednym z zamojskich osiedli. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta podeszli do stojącego przed blokiem nastolatka, po czym zaatakowali go bijąc i kopiąc po całym ciele. 18-latka całe zdarzenie transmitowała na żywo w sieci, nie szczędząc wulgarnych słów wobec zaatakowanego. Okazało się, że powodem pobicia była wymiana zdań na jednym z internetowych forów. 18-latka i pobity 19-latek byli członkami jednej z grup na Facebooku poświęconej rozrywce. Jak wyjaśnia jej administrator, kobieta od pewnego czasu dodawała posty, w których wszystkich obrażała.

Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego wdał się z nią w dyskusję, w wyniku czego zaczął być zastraszany. W końcu kobieta wraz ze znajomymi przyjechała do Zamościa i wspólnie pobili mężczyznę, publikując cały przebieg zdarzenia w sieci. Pobity doznał obrażeń ciała w postaci m.in. złamanej szczęki, ma też wybite zęby. Skradziono mu również telefon. Napastniczka opublikowała później w sieci nagranie w którym wyjaśnia, że „było to normalne zachowanie”, zaś fakt, iż pobicie 19-latka „to nic dziwnego, gdyż było wiadomo, że dostanie”. W kolejnym nagraniu przeprosiła, jednak nie za pobicie, lecz za swój wulgarny język.

(fot. Policja)

51 komentarzy

  1. Mam nadzieję, że sanepid po 30k PLN kary im dołoży.

  2. Niemiecki Patriota

    Kto wpuszcza te biedne zagubione kaukazkie gangsterske do Polski. To Ci co wydali zgodę a wpuszczanie bandytów powinni miec postawione zarzuty wspoludzialu

  3. Oczywiście że kwestia narodowościowa nie powinna tu grać roli, tak wyszło że nabroiło dwóch Czeczenów i tyle w temacie, ale po co wyzywać całą nację ? Wywalić na kopach za zakazem wjazdu na teren Unii a wcześniej oczywiście pobrać nawiązkę dla chłopaczyny żeby sobie nową klawiaturę wstawił i nie robić z tego cyrku że to Czeczeni, naród mocno doświadczony przez los i sąsiadów więc po co mieszać ich z błotem przez tych dwóch osobników. Tego nigdy nie zrozumiem że jak piszą że Polacy coś zbroją to zaraz że czepiają się „naszych” a to takie dobre chłopaki byli, jak ktoś z innego kraju to zaraz tacy i owacy. A ludzie są po prostu dobrzy i źli czy tu czy tam .

  4. Obywatelstwo jest o tyle wazne, ze mozna tych patusow deportowac zamiast sie nimi uzerac. Dziewczyne odeslac na Bialorus, a chlopakow odeslac do Putina i bedzie swiety spokoj.

  5. Jak dla mnie po dwa lata bezwzględnie odsiadka i wilczy bilet by już nigdy nie wjechali do tego kraju

  6. Nie rozumiem po co zakrywac im twarze skoro sami publikowali nagrania (w dodatku live) w internecie ze swoim wizerunkiem? Gdzie sens gdzie logika

  7. Hahhahah i tak kończą frajerzy którzy dużo krzyczą, lalunia teraz się powypina w ZK a czeczency już nie będą tacy twardzi jak zostaną rozdziewiczeni hehehe

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli