690 680 960

Bilety okresowe komunikacji miejskiej w Lublinie zostały zawieszone na dłużej

Na kolejny okres zawieszone zostały bilety okresowe komunikacji miejskiej w Lublinie. Związane jest to z decyzją ministra edukacji narodowej o zamknięciu szkół do 24 maja.

Po ogłoszonej w dniu dzisiejszym decyzji ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, który poinformował, że szkoły będą zamknięte do 24 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wydłużył termin zawieszenia imiennych biletów okresowych. W przypadku uczniów i studentów, termin ten zostł wydłużony do 24 maja., zaś dla pozostałych osób do 3 maja. Co ważne, wydłużenie terminu ważności biletów dla osób, które wcześniej złożyły wniosek w tej sprawie jest automatyczne. To oznacza, że nie trzeba składać kolejnego wniosku.

Osoby, które chcą „odwiesić” posiadany przez siebie bilet okresowy, którego ważność jeszcze nie upłynęła, muszą przesłać stosowną informację zawierającą numer karty i datę ponownego rozpoczęcia korzystania z biletu, na adres [email protected] Po przesłaniu tej informacji można korzystać z biletu okresowego do końca jego pierwotnej ważności. Z kolei osoby, które złożyły wniosek o zawieszenie biletu i upłynął już termin jego ważności, a chcą ponownie korzystać z komunikacji miejskiej, powinny zakupić nowy bilet np. w automatach albo przez sklep www, przy czym nie muszą przesyłać informacji o rozpoczęciu korzystania z biletu.

Jak wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, odzyskanie „zawieszonej” w ramach procedury „STOP BILET” części biletu nie odbywa się automatycznie. Po ustaniu zagrożenia epidemicznego i przywróceniu standardowej bezpośredniej obsługi klientów w punktach ZTM, pasażerowie będą mogli, w dowolnie wybranym przez siebie terminie, jednak do końca 2020 roku, zgłosić się wraz z kartą. Jeśli jednak jest to niezbędne w chwili obecnej, to istnieje taka możliwość, lecz w ograniczonym zakresie – w Punkcie przy ul. Nałęczowskiej 14 w godz. 11-13.

(fot. lublin112)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie