Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kradzież drzewa, może być wielu poszkodowanych. Specjalny apel policji

Włodawscy policjanci ustalają i poszukują osób pokrzywdzonych kradzieżą drzewa w Wyrykach z jednej z działek. W związku z faktem, iż pokrzywdzonych jest bardzo wielu, a ich powiadomienie jest bardzo utrudnione, policjanci za pośrednictwem mediów proszą pokrzywdzonych w sprawie o zgłaszanie się do włodawskiej komendy.

W Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie prowadzone jest postępowanie w sprawie wyrębu i kradzieży drzewa na działce o nr ewidencyjnym 3729 w Wyrykach woj. lubelskiego na szkodę Nadleśnictwa Włodawa oraz innych właścicieli. Jak ustalono we wstępnej fazie postępowania (nr sprawy RSD-436/22) w powyższej sprawie jest wiele osób pokrzywdzonych, które są współwłaścicielami działki oraz spadkobiercami po zmarłych współwłaścicielach.

W związku z faktem, iż pokrzywdzonych jest tak wielu, a ich powiadomienie jest bardzo utrudnione policjanci proszą osoby, które są pokrzywdzonymi w sprawie o zgłaszanie się do włodawskiej komendy. Dochodzenie w tej sprawie za nr RSD 436/22 prowadzi starszy sierżant Aneta Florek z zespołu dochodzeniowo-śledczego. Zainteresowani mogą kontaktować się z nią pod numerem telefonu 47 813 22 74.

Zgodnie z art. 131 §1 Ustawy Kodeks Postępowania Karnego wezwania, zawiadomienia oraz inne pisma, od których daty doręczenia biegną terminy, doręcza się przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe albo pracownika organu wysyłającego, a w razie niezbędnej konieczności przez Policję. Zgodnie z §2. jeżeli w sprawie ustalono tylu pokrzywdzonych, że ich indywidualne zawiadomienie o przysługujących im uprawnieniach spowodowałoby poważne utrudnienie w prowadzeniu postępowania, zawiadamia się ich poprzez ogłoszenie w prasie, radiu lub telewizji. Zaś zgodnie z §3. jeżeli istnieje obowiązek doręczenia postanowienia, przepis §2. stosuje się odpowiednio. Należy jednak zawsze doręczyć je temu pokrzywdzonemu, który w zawitym terminie* 7 dni od dnia ogłoszenia o to się zwróci.

*Szczególny rodzaj terminu stanowczego, charakteryzujący się dużym rygorem prawnym, przejawiającym się w tym, że niepodjęcie określonej czynności przez uprawniony podmiot w okresie zakreślonym tym terminem, powoduje definitywne wygaśnięcie przysługującego podmiotowi prawa do tej czynności.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Lokalny działacz Marian

  Skuteczność wlodawskich policjantów znikoma jak i wykrywalność ale tak to jest jak się tylko jeździ i nic nie robi

  • Matka Joanna (nie od aniołów)

   A powiedz Maniek, co zrobiłbyś ty, będąc policjantem (gdziekolwiek, nie tylko we Włodawie) ?
   Krytykować tu każdy może, choć jeden to robi dobrze, a inny znacznie gorzej.

 2. podejrzewam że zrobili to sami właściciele bo jak mają w spół udział z państwem czyli lasy państwowe ,to gospodarze robią to po cichu

 3. Ben ma rację to jest już nagminne.

 4. Za PO nie !usiedli kraść na taką skalę ?
  Jarek twój dobrobyt jest zaskakujący.

 5. Rządzący kradną więc czemu obywatele mają nie kraść? Najważniejsze żeby robić tak jak rządzący, czyli nie dać się złapać za rękę.

 6. Lokalny działacz Marian

  Argumentów jest wiele aby krytykować wystarczy popatrzeć co się dzieje w Komedii ?Tak naprawdę nikt nie kontroluje wogole ludzi przewozacych drzewo pod kontem legalności Przewożonego drzewa taki morał z tego że jedynie co się ribi to ostrzega się takich złodziejaszków którzy uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu gdzie skarbówka się podziewa w takim wypadku, co do ustalenia sprawców wystarczy dobra wola funkcjuszy

Z kraju