690 680 960

Wcześniej pił alkohol, potem nie zapiął pasów. Zwrócili na niego uwagę policjanci

68-letni mieszkaniec gminy Puławy trafił do policyjnego aresztu po tym, jak kierował pojazdem osobowym w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za swój „wyczyn”.

Do zatrzymania 68-latka doszło w minioną sobotę późnym popołudniem w Górze Puławskiej w powiecie puławskim. Policjanci ruchu drogowego zauważyli, że mężczyzna kierujący volkswagenem nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Puławy miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 68-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do prokuratora celem zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysoka grzywna. Będzie musiał także zapłacić świadczenie na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości do 60 tysięcy złotych.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

2 komentarze

  1. jakby mu zabrali samochód po pierwszej wpadce to by nie miał czym tego zrobić – tylko konfiskata

  2. Konfiskata. Jedyny sposób na ćwierć mózgi

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas