Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kradł paliwo z maszyn budowalnych. Wpadł w ręce policjantów, bo zmarzł (zdjęcia)

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo z maszyn budowalnych. Według kodeksu karnego przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po godzinie 4:00 policjanci z powiatu świdnickiego zwrócili uwagę na stojący w zatoce autobusowej pojazd marki Citroen. Samochód był otwarty, a w środku znajdowały się kluczyki, telefon, dwa kanistry z paliwem oraz narzędzia.

Dwie godziny później do pojazdu podszedł jego właściciel, 38-letni mieszkaniec Lublina, który nie potrafił wskazać, co robi w tym miejscu i wielokrotnie zmieniał wersję wydarzeń. Jego ubrania przesiąknięte były zapachem oleju napędowego.

Jak się okazało, 38-latek włamał się do stojącej nieopodal koparki, skąd ukradł około 60 litrów paliwa. Gdy podszedł do kolejnych maszyn budowlanych i zobaczył nadjeżdżający patrol policji, ukrył się przed funkcjonariuszami. Jednak kiedy po pewnym czasie zmarzł, postanowił podejść do mundurowych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna tej samej nocy usiłował włamać się do innych pojazdów w miejscowości Kolonia Siedliszczki. 38-latek usłyszał już zarzuty w sprawie. Według kodeksu karnego przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradł paliwo z maszyn budowalnych. Wpadł w ręce policjantów, bo zmarzł (zdjęcia)

23 komentarze

 1. Janusz kradziejstwa

 2. Samokonfidenstwo.

 3. Parkowanie w zatoczce autobusowej nie popłaca.

 4. Gdy nie stać na paliwo, to trzeba pójść na kurs na Kartę Rowerową i zacząć rowerem jeździć.
  Z tą kartą rowerową tak tylko przypominam, że na forach popularna jest opinia, że kierujący rowerami nie mają prawa jazdy. A skoro nie mają Prawa jazdy, więc Karta Rowerowa była by przydatna.

 5. Ciągle tylko oglądał dustrybutory na stacjach 😉 chciał w końcu chociaż raz mieć to magiczne mityczne paliwo dla siebie 😉 cena taka, że co się dziwić hehee

 6. Wiem co to są karnistry ale o kanistrach nie słyszałam.

 7. To się Monika popisała.Jak czegoś nie wiem,to się nie odzywam.Tak zapobiegawczo,żeby się nie zbłaźnić.

  • No dobra poloniści!
   Dajcie już jej spokój, bo sobie jeszcze coś zrobi.
   Są regiony gdzie tak właśnie się mówi. Skąd dziewczyna miała wiedzieć?
   U mojego teścia na wsi też zamiast mówić eternit, mówi się ternit, a zamiast koniczyna mówi się kończyzna.

  • … i nikt nie robi z tego problemu.

 8. Kur….. to my solidni obywatele będziemy go utrzymaywac w pace przez 10 lat z naszych podatków!!! Bo ukradł parę litrów jakiegoś oleju napędowego! Śmiech na sali !! A inni banki kradną i się śmieją ????????????????????

Wiadomości z info112