Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koparka uszkodziła gazociąg. Ruch był wstrzymany przez ponad godzinę

Przez ponad godzinę wstrzymany był ruch na odcinku drogi powiatowej nr 2227 pomiędzy skrzyżowaniem przy hotelu Jedlina a kościołem w Motyczu. Powodem był wyciek gazu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 14 w Motyczu w gminie Konopnica. Na terenie jednej z posesji, w trakcie prowadzenia prac budowlanych, operator koparki uszkodził gazociąg. W wyniku tego nastąpiło jego rozszczelnienie.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bełżyc, Pawlina i Radawca Dużego. Strażacy zabezpieczyli okoliczny teren. Ze względów bezpieczeństwa konieczne okazało się zamknięcie dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 2227 pomiędzy skrzyżowaniem przy hotelu Jedlina a kościołem w Motyczu.

Pracownicy pogotowia gazowego odcięli dopływ gazu a następnie zajęli się uszkodzonym gazociągiem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. czy to gacie na tej rurze? robotnicy tak się wystraszyli, że pogubili gacie podczas ucieczki?

 2. na szczescie obyło się bez wybuchu. W Jankowie Przygodzkim nie mieli tyle szczescia

  • „Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bełżyc, Pawlina i Radawca Dużego.” Miejscowa remiza OSP jest przy tej drodze, co ją zamknęli, pewnie dlatego nie zdążyli dojechać.

 3. Kolejny przykład kompetencji w tej wspaniałej gminie, która od 16 lat nie potrafi uchwalić planu zagospodarowania przestrzennego. Plany geodezyjne sobie, a rura sobie – położona metr, może dwa od wytyczonych przez geodetę palików. Głębokość dowolna, byle spod ziemi nie wystawało. Żółta taśma ostrzegawcza zakopana 30 cm powyżej rury? A po co tyle roboty, rzuci się na rurę i tyż bendzie. Nie jest to odosobniony przypadek, przerywanie wodociągu gminnego podczas takich prac jest (nomen omen) nagminne.

 4. A to gazociągi nie idą w pasie drogowym tylko po posesji? Myślałem że na posesji to są już przyłącza.
  PS wczoraj jechał przede mną gazociąg myślałem, że zwymiotuje.

  • Na wsiach lecą po posesji. Zbyt kosztowne byłoby gdyby puścili w pasie drogowym i ciągnęli przyłącze do każdego domu. Sam mam przez działkę gazociąg kilka metrów od domu.

 5. A kto pokryl koszty usuniecia takiej awarii?

Wiadomości z info112