Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kopali w pojazd straży miejskiej. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera

Dwaj mężczyźni odpowiedzą ze zniszczenie pojazdu straży miejskiej z Zamościa. 19 i 25-latek kopali w stojący samochód, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.

W miniony piątek wieczorem policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch młodych mężczyzn uszkodziło pojazd należący do zamojskiej straży miejskiej. Całe zdarzenie zarejestrowane zostało przez monitoring miejski. Strażnicy od razu zareagowali i zatrzymali dwóch mężczyzn.

Jak ustalili policjanci, mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku 19 i 25 lat przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić miasto. Po imprezie zakrapianej alkoholem, poszli na zamojską starówkę w rejon ratusza. Tam mężczyźni zauważyli zaparkowany pojazd straży miejskiej. Po chwili zaczęli kopać w karoserię samochodu. Swoim zachowaniem spowodowali wgniecenia i zarysowania powłoki lakierniczej pojazdu. Powstałe uszkodzenia zostały wycenione na kwotę około 3 000 zł.

Mundurowi przewieźli zatrzymanych do komendy. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj byli nietrzeźwi. Starszy z mężczyzn miał ponad promil alkoholu w organizmie, zaś młodszy prawie promil. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostały im przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznali się do swojego czynu, przeprosili za swoje zachowanie i wyrazili skruchę.

Zgodnie z polskim prawem karnym osoba, która niszczy cudze rzeczy może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

(fot. Policja Zamość)

7 komentarzy

  1. Patole które nie mają szacunku do cudzej własności, W tym przypadku mieszkańcy Zamościa zapłacili by za zniszczenia auta. Takie gnidy powinno się tępić, Gratuluje rodzicom wychowania.

  2. Spejson i Walo

  3. Nie wolno na zagryche jeść koniny…

  4. Mnie sie widzi, że wcześniej byli w Mieście Inspiracji (dawniej: Lublin) i widzieli jak dobiegający do przystanku kandydaci na pasażerów, kopią w odjeżdżający autobus, trolejbus… (niepotrzebne skreślić)

  5. Może redakcja zrobi podsumowanie roku przypomni najważniejsze , lub jakaś sonda do głosowania na idiotę roku , złodzieja roku ?

  6. Ed rozwalił system ????padłem.