Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W poniedziałek policjanci przeprowadzą działania pn. „Alkohol i narkotyki”

Jutro policjanci w całym kraju wezmą udział w intensywnych działaniach pn. „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi będą sprawdzać nie tylko trzeźwość kierujący, ale także to, czy nie prowadzą pojazdów pod wpływem środków odurzających.

Głównym celem policyjnych działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W poniedziałek należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

(fot. lublin112.pl)

45 komentarzy

  1. 3 razy były zgłaszane na policję kontrole autobusu. Nikt nie przyjechał. Przez telefon usłyszałem tylko „przyjąłem zgłoszenie”.

  2. A miało nie być już więcej akcji?

  3. O kurka dzieki za newsa jutro jade autobusem

  4. tym razem to tym wariatom nawet yetiway nie pomoże

  5. Koniec roku się zbliża… Trzeba statystykę poprawić… Dla tego te akcje z dnia na dzień. Że by tak cały rok robili z takim zapałem jak teraz..

  6. kiedy będzie akcja łapówki???

  7. cpamFETEiPaleZIolo

    to jest nielegalne. A tym co to popierają kij w ryj szmatom je***gm fraj**om

  8. na prowincji to sie z yanosikem śmiga