Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. – Musimy skruszyć sufity, bo tylko dzięki temu będziemy mogli pójść do przodu (wideo, zdjęcia)

W sobotę w hali Globus w Lublinie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania z wyborcami oprócz prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, przemawiał premier Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło.

W sobotę hala Globus wypełniła się zwolennikami partii rządzącej. Do Lublina przyjechali czołowi działacze Prawa i Sprawiedliwości z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Do Koziego Grodu zawitały także „Cysterny wstydu” będące jednym z elementów kampanii wyborczej PiS.

– Musimy skruszyć sufity, bo tylko dzięki temu będziemy mogli pójść do przodu. Dlatego proponujemy wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Wyjaśnił, że na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3000 złotych. Na koniec 2023 roku – 4000 złotych. W 2021 roku ogromna część emerytów otrzyma dwie „trzynastki”, a rolnicy pełne dopłaty do hektara, na prawdziwie europejskim poziomie.

– Nam chodzi o realny dobrobyt. Musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa – oznajmił.

Jak zaznaczył, Prawo i Sprawiedliwość ma plan i system wartości, którym się kieruje.

– Jest on skonstruowany wokół tego co najważniejsze – godności człowieka i jego życia. Cenimy wartości heroiczne. Dążymy do zwiększania poziomu równości. Człowiek musi mieć prawo do wolności, działania i współdecydowania – ocenił.

Była Premier Beata Szydło dodała, że Prawo i Sprawiedliwość stworzyło system, dzięki któremu Polacy mogą powiedzieć, że żyje im się lepiej.

– Służymy obywatelom. Dotrzymujemy słowa i to gwarancja tego, że nasze propozycje, o których dziś mówimy, tzw. Hat-trick Kaczyńskiego będą zrealizowane – oznajmiła.

Przypomniała, że wprowadzone programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki.

– Przyszłością Polski są najmłodsi, którzy wkrótce będą przejmowali odpowiedzialność za nasz kraj. Dlatego musimy wspierać rodziny. Nie wolno nam zmarnować dobrego czasu dla Polski. Musimy go jak najlepiej wykorzystać – stwierdziła.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że Rząd chce Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę.

– Jesteśmy gwarantem wiarygodności i dalszej realizacji naszego programu. Nasz sukces wziął się z naszej ciężkiej pracy, to wielki wysiłek Prawa i Sprawiedliwości – powiedział.

– To zobowiązanie, którego nie możemy zmarnować. Musimy ten skarb rozwinąć, by rozkwitł jeszcze pięknej. Wybraliśmy dobrą, szczęśliwą przyszłość dla Polski i Polaków – spuentował.


(fot. lublin112.pl, wideo PiS)

Zobacz również

65 komentarzy

 1. PIS aktualnie nie ma konkurencji, PO jak dla mnie nie ma konkretnego programu wyborczego. Na konwencji PSL same wąsate dziadki. A lewica to jakaś nieudolna reaktywacja SLD

 2. Sama ”trójca przenajświętsza” !

 3. A kogo to k…a obchodzi

  • Wyborców, PIS obiecał i spełnił swoje obietnice teraz będzie podobnie, konkurencja jak na razie nawet nic nie obiecała

 4. jeszcze księżyc powinni obiecać…przecież Jarek ma…bo go kiedyś ukradł…

 5. zjazd nieudaczników

 6. Lanie wody politycznej jak zwykle. Coraz bliżej prawdy , dochodzimy do prawdy niedługo dojdziemy.Wiesniaki i pićsetpkusy to kupują.

  • Miękkie faje nigdy nie dochodzą bo w połowie opada. nam paru działaczy Pisu. Jakbyście posłuchali co naprawdę sądzą o tym wszystkim to by wam uszy zwiędły. Głośno tego nie powiedzą bo boją się o koryta i wojewódzkich przywódców struktur a ci z kolei boją się prezesa. Oj upadek będzie bolesny. Komunie też się wydawało, że są nie do ruszenia.

   • Poważnie? Nie bądź taki „mundry” bo wypłyną pogadanki ze spotkań inszych działaczy w Kazimierzu :)) Jak to stołki rozdzielali :)) Kto dyrektorem szkoły, kto…, kto.. w …. :)) Nie kuś losu ciamajdo :))

 7. Nie ma nawet na kogo głosować w tych wyborach niestety

 8. Stojąc nad przepaścią robić krok do przodu nieco ryzykowne. PO sama sobie robi pod siebie przekonując przekonanych. Wygrać wybór można tylko przekonać do siebie nieprzekonanych. Tak jak kiedyś Stalin odparł Bierutowi gdy te powiedział mu, że zamierza zabić Wyszyńskiego. Genaralissimus powiedział. Mie sztuką go zabić. Sztuką jest przekonać go do komunizmu

 9. Ciekawe kiedy to wszystko pier.olnie?
  Bo przy takim rozdawnictwie to jest pewne.

  • Tydzień po wyborach dlatego wiją jak piskorze obiecując nawet 14 emerytury

  • Odpowiadając na Twoje pytanie: Pitolneło już prawie cztery lata temu, jak co poniektórzy wieszczyli, a ciągle ma się dobrze. Cud? A może trzeba zacząć myśleć.

   • no to pomyślmy :)

    Pomyślisz razem ze mną?
    Według jeszcze obowiązującego podatku i bez PPK.

    2250 – brutto, umowa o pracę
    2714 – koszt pracodawcy
    1634 – netto (na rękę) dla pracownika

    3000 – brutto, umowa o pracę
    3618 – koszt pracodawcy
    2157 – netto (na rękę) dla pracownika

    4000 – brutto, umowa o pracę
    4824 – koszt pracodawcy
    2854 – netto (na rękę) dla pracownika

    Jak myślisz?
    Gdzie trafia różnica „koszt pracodawcy” minus „netto dla pracownika”?
    Nie trzeba cudu, wystarczy ustawowo zmusić pracodawcę do podwyżki, bo to jego (a nie rządu) pieniądze.
    Przy okazji skarb państwa oczywiście zarobi więcej niż dotychczas.
    Czyli dla kogo jest to podwyżka i jakie może mieć skutki?

    • Zgadza się. W dodatku w międzyczasie ceny podskoczą na tyle, że tej podwyżki nikt nie odczuje. Ale obiecać można, zwłaszcza jak nie z własnej kieszeni się płaci. Tym sposobem znów rozbuchamy szarą strefę. Swoją drogą fajnie by było, gdyby np w rocznym PIT podawali też ile podatków ściągnęli z podatnika w codziennych zakupach, akcyzach, itp. Wtedy może przynajmniej część matołków zrozumie, że to 500+ co niby dostają to ułamek tego co im wcześniej zabierają, a prościej by było po prostu nie zabierać 🙂

     • Nie nooo… płaczę :)) ależ mi Was szkoda :)) Proponuję abyście w proteście przestali odliczać VAT i czynić odpisy z domowych wydatków – aut dla żon i dzieci, laptopów, telewizorów, paliwa etc… :)) Część matołków zrozumie…poważnie??? Większość już dawno zrozumiała jak się to kręci… Rozbuchamy szarą strefę? poważnie??? Wystarczy, że wrócą przepisy o odpowiedzialności jedynie pracodawcy i żadnej szarej strefy nie będzie :)) Altruiści normalnie! :)) Tworzą miejsca pracy w trosce o „plebs” tacy patrioci Panie .. :)) Na takiej zasadzie, że pracownik guzik kosztuje to byle szmaciaż biznesmenem może zostać… Są firmy które dobrze wynagradzają i świetnie prosperują -cud?

  • Nie byłoby źle. Na gruzach można wszystko od nowa stworzyć i nie ma mowy o bezgranicznym rozdawnictwo. Czekam aż Jarek doprowadzi ten kraj do ruiny

 10. … jak płaca 4 tys to zus pewnie ze 3,5 na działalności

 11. nagle niemozliwe staje sie mozliwe we wszystkich dziedzinach! i ludzie to widzą! a peło dalej harata w gałe i objada sie osmiorniczkami! oni sa jak dzieci we mgle nie wiedza co chca od kogo dla kogo i za co! brawo pis brawo premierze Morawiecki w pojedynku jeden na jeden o ekonomi wykladasz peowcow w pierwszych sekundach

 12. Przedwyborcze puste słowa, a cała hala wariatów z otwartymi gębami. Żenada

 13. Przedwyborcze puste słowa, a cała hala wariatów z otwartymi gębami. Żenujące

 14. Już przed wyborami do europarlamentu wiedziałem, że pis obieca wszystko by tylko wygrać bo jak nie to co? Twarde, mocne rozliczenia muszą nastąpić. Jak brzmiał bankster i kłamca Morawiecki mówiący o rozliczeniu tych co niewspółmiernie wzbogacili w ostatnim 25 leciu? Czy był na sali Pruszkowski co to w jednym roku przygarnął milion zł z państwowych czytaj naszych pieniędzy? Jednego jestem pewien, nigdy nie głosowałem na pis i nigdy nie zagłosuję. Taki gorszy sort jestem! A może od początku czułem jak toto śmierdzi.

  • „A może od początku czułem jak toto śmierdzi.” rozumiem zatem, że do tej pory ani razu nie poszedłeś 😉 Toż jak dotąd nie było ani jednej formacji która by nie sprzedawała kraju za grosze i napychała sobie kieszeni :)) A PiS to już wręcz ewenement jest – nie tylko że kradną, ale debile jeszcze starają się odbudować Polski kapitał, przemysł etc… do tego świnie zamiast dać bogacić się samorządowcom, VAT-owcom i innym światłym biznesmenom marnują te środki na rozdawnictwo dla plebsu :)) Normalnie nic już w tym kraju tak nie wkur..ia jak dbanie o obywateli 2,3,4 kategorii!!! Dbać to trzeba o unijne przepisy! A właśnie kupiłeś już francuskie ryby w Lidlu??? ponoć fajne ślimaki rzucili…

 15. I jeszcze te cysterny wstydu. Bodajże wczoraj podano szacunkowe dane instytucji europejskiej, która tym się zajmuje. Owszem w Polsce dziura vatowska z roku na rok maleje ale w 2017 roku (2 rok rządzenia pisu) wyniosła ponad 24 miliardy złotych. To jak to jest, co ten pis zlikwidował?

 16. Panie Tułajew – jakim prawem wyborcze plakaty z pana podobizną są w pasie drogowym !!! . Droga 747. I nie mów pan, że nic pan o tym nie wie.

 17. Jeszcze niech powie o ile wzrosną ceny.Bo przez ostatnie 3 lata wzrosły o 100%

  • Tam 100 – bez kozery powiedz 1000 :)) Może zerknij na zmianę w latach cen paliwa?? Albo „pucz” dalej..

   • Co się tyczy ceny paliwa np.ON to w czasie kryzysu kosztowało ponad 6zł, ale baryłka ropy kosztowała ponad 140$. Dzisiaj baryłka ropy kosztuje około 60$, a Cena ON ponad 5zł. To dobra zmiana.

    • Oczywiście że dobra – na prawdę myślisz że kogoś obchodzą ceny baryłki a nie ile na stacji płacił? Uważasz, że lekarzom i nauczycielom podwyżki płaci się z powietrza a nie podatków? :)) Co jeszcze demagogu? ZUS Ci wzrośnie?? jak mi przykro…

 18. szkoda ze za pózno :(

  Dzięki znajomej zrozumiałam jak się tworzy nowych urzędnikow bez konkursu do kilku urzędów, wystarczyło tam być i zaagażować sie przez miecha w kampanie i od pazdziernika mozna sobie siedziec przed kompem na 1 osobowym stanowisku od 7-15 pon-pt gdzie nikt nie widzi co kto robi kazdy czeka az 15 wybije i tak co dzien.
  Hahaha.
  I pomyslec ze zwykle w konkursach na 1 stanowisko urzednicze jest 30 osób w LBN…
  W sumie żałuje ze sie na czas nie zapisałam ona pójdzie sobie tam a ja po tych samych studiach na kase no ale może nastepnym razem.

  • Obawiam się, że nie będzie następnego razu -Żuk ma ostatnia kadencję :))

   • wróci pruszkowski i znowu nic dla Lublina nie zrobi. ZZ ile ci placa za kazdy wpis?

   • Przyjdą inni ale mentalnie tacy sami

   • szkoda ze za pózno :(

    zztop ale Żuk chyba nie rządzi w urzędzie marszałkowskim 🙂

    • Odpowiem hurtowo ;)m Żuk rządzi w mieście -proponuję przyjrzeć się ilości zatrudnionych w mieście ( urząd Marszałkowski nie dorasta mu ilością etatów do pięt) Sprawdźcie też spółki miejskie, firmy na kontraktach i zleceniach miejskich… Aaa..i nie zapomnijcie usiąść na betonowych ławeczkach za 75 tysi sztuka :)) Co zaś się tyczy sugestii o płaceniu za wpisy – to również domena ratusza raczej – ile gazet i portali otrzymuje dofinansowanie z miasta??? Pokusi się któryś o sprawdzenie? To ponoć jawne dane… Doliczcie do tego płatne ogłoszenia 😉 A po tak wytężonej umysłowej pracy możecie sobie odpocząć w Parku na Górkach Czechowskich :))

 19. Może i jest to rozdawnictwo ale fakt jest taki, że spełniają swoje obietnice. Schetyna teraz mówi o wielkich obniżkach, ułatwieniach itp. Ja mam do niego jedno pytanie: dlaczego nic nie obniżali gdy rządzili? Przykro mi ale PO już nie uwierzę i przyznam, że 12 lat temu głosowałem na nich, bo myślałem, że będzie lepiej. Wstyd mi.

  • Szkoda że zabierając kasę z OFE, podnosząc podatki, wprowadzając dodatkowe opłaty np za torby foliowe, do paliwa, zwiększając zadłużenie zagraniczne.

   • z zadłużeniem zagranicznym spudłowałeś :)) ceny paliwa radzę sprawdzić na przestrzeni ostatnich 15 lat -zdziwisz się zapewne… co do OFE – maja rację niestety, bo od początku był to kant! OFE przeważnie nie zarabiały ale od każdej transakcji na Twojej kasie pobierały prowizję – takie czy się stoi czy leży Twoja kasa się należy 😉 Do tego nikt nie zaprzątał sobie głowy taką bzdurą jak wypłata tych środków właścicielom :)) Istnieją jakieś przepisy, regulacje w tym względzie??? NIE! po co? chodziło wszak o zbieranie kasy i zarabianie na niej -problem w tym, że nie dla płatników 😉 Podnoszą podatki??? wymień proszę jakie i komu? Tym do 26 roku życia? :)) Opłaty za torby? a to nie możesz kupić sobie jednej porządnej na zakupy? Musisz stale brać kilkanaście badziewnych? Ech..ta demagogia…

 20. Ciekawe gdzie był casting do uczestnictwa widzów na tym spotkaniu ,,mitingu” ? Były jakieś wejściówki, czy to władza płaciła za uśmiech i machanie flagami na trybunach ? Chore to i nie naturalne …

 21. Te cysterny to propaganda dla frajerów. Mówią że z odzyskanego VATu dają frajerom 500+ to policzmy. W osiem lat 68 miliardów czyli niecałe 9 miliardów „odzysują” co roku, a skąd biorą resztę na 500+ i inne bzdety typu 13tka dla emerytów, które kosztują 40 miliardów rocznie? Od was frajerzy, od was.

  Mówicie że więcej wam pisdał? To pokażcie ile macie oszczędności na kontach – PiS-owi wyborcy. Nic nie macie, bo zachowujecie się jak dzieci, którym stary dał na wycieczkę na lody. Wydajecie wszystko na bzdety. Widać to w marketach, kupujecie bzdury bo wam nie szkoda.

  Ciekawe czy pamiętacie przypowieść o pannach głupich i roztropnych…. i kim jesteście?

  • Łatwiej jest ludzi oszukać niż uświadomić ludziom że są oszukiwani. Ale Polak mądry po szkodzie

  • nie moje to wam dam

   Płatnikiem tzw 13-tki dla emerytów jest ZUS (KRUS, ZER) więc wiadomo skąd pochodzą pieniądze.
   Tylko w przeciwieństwie do 500+ kwota ta jest opodatkowana.
   Ludzie się cieszą, że dostali „na rękę” 888,25zł a tymczasem w formie podatku wyciągnięto z ZUS 211,75zł za każdego rencistę i emeryta.
   A najniższa krajowa to z czyich pieniędzy? Państwowych?
   Przecież tu chodzi o wyciąganie coraz większych pieniędzy od pracodawcy.
   Im więcej ustawawo będą podwyższać, tym więcej zarobi skarb państwa.
   Skoro jest tak dobrze to dlaczego nie obniżyć podatku PIT do 10%?
   Bo wtedy skarb państwa musiałby podzielić swoimi przychodami 🙂

  • To co PiS dał widać gołym okiem na każdym osiedlu, na plażach i w górach :)) Widać po obrotach sklepów, kin, muzeów, basenów i kawiarni… Że nie mają na kontach? a wcześniej mieli tak? :)) Ubawiłem się… Bierze na rozdawnictwo z naszych? uhumm.. i top pewnie dlatego już nie zadłużają kraju i mamy pierwszy budżet bez deficytu..rozumiem.. 😉 Cysterny są dla frajerów??? poważnie? Znaczy nie wjeżdżało dziennie 600 z lewym paliwem za PO-PSL? to taka bajka? jak i ta z lukami VAT-owskimi? Ci za to aresztowani to taki cyrk? uhummm…. Wyborcy PiS to idioci za to wyborcy PO, PSL,SLD to mędrcy – wszak głosować trzeba na tych co nie dają nic innym za to świetnie kradną..pieniędzy nie ma i nie będzie :)) To byłoby świetne hasło wyborcze opozycji! – szkoda że też już mówią o rozdawnictwie :))

   • Tak prawisz w2015 w styczniu dług Narodowy wynośił 591mld zł. W czerwcu bieżacego roku dług przekroczył 1bln50mld zł. Dane zaczerpnięte z monitora finansów z 2016r.Nie wspominając o wypuszczeniu obligacji też na poważną kwotę.Złoto sprowadzone z Londynu w jakim celu? sprzedaży? Zapaśc służby zdrowia, i wiele jeszcze można pisać.

    • O cię nie mogę, jaki kant! Weź się chociaż nie kompromituj gościu 500 mld to był w 2007 w roku 2016 było 1 biliard i od tego czasu urósł nieznacznie, ale za to zaczął spadać w stosunku do PKB więc nie pisz banialuk i nie wprowadzaj w błąd. Wszystkie dane można sobie poczytać np. tu „https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ile-wynosi-dlug-publiczny-polski-w-2019-roku,943592.html”

     • PS. i proponuję jeszcze sprawdzić dochody przed 2016 r. ze sprzedaży „narodowych sreber” przez PO-PSL – to znacznie obniżało stosunek długu do PKB 😉 Co takiego sprzedał PiS????

    • Aś mnie demagogu zmartwił – dane?? OK! ” 2015 ROK !!! -Na wyraźne polecenie UE, analitycy Głównego Urzędu Statystycznego nie mieli wyjścia i pierwszy raz w historii oszacowali ukryty dług naszego kraju. Suma jest gigantyczna – to 4,96 biliona złotych, czyli 276 proc. polskiego PKB.” coś jeszcze? Dokładnie na koniec pierwszego kwartału 2019 roku dług Polski wynosił 1 005 260 400 000 zł. Proponuję też sprawdzić jak się ma ów dług procentowo do PKB w latach…I WYJAŚNIĆ CZYTAJĄCYM TO ŻE ÓW DŁUG TO RÓWNIEŻ ZADŁUŻENIE SEKTORA SAMORZĄDOWEGO!!! Arena w Lublinie nie była za darmo ani jej utrzymanie nie jest darmowe -ile to było? 20 mln rocznie?? a to jeden z niewielu przykładów -o ławeczkach z betonu za 75 tyś. szt. nie wspomnę… Może sprawdzisz zatem jaki wkład owo zadłużenie mają radosne poczynania samorządowców???:)) Wybacz Janko ale na laika nie trafiłeś 😉

 22. Vat man jesteś pacanem

 23. JAK TAK MOŻNA KŁAMAĆ W ŻYWE OCZY,nic nie dali firmą,tylko dołożyli podatków,ostatnie przepisy wprowadzenia vat dla dla handlu używanymi rzeczami to po prostu mistrzostwo,po prostu porażka,najgorszy rząd od wielu lat,kłamią jak psy,dali 500 + a teraz doją małe i duże firmy,od czasu ich rządów więcej firm splajtowało niż powstało.Siedzą w garniturkach i nie mają kompletnie wiedzy o tym co robią.

  • Przynajmniej nie okradają państwa

  • Nie dali nic Firmom? hmmm…za to poprzednicy dawali aż za dużo! Rozwalili prawo pracy, wprowadzili śmieciówki, rozbuchali szarą strefę wprowadzając odpowiedzialność nie tylko dla pracodawcy ale i pracownika, dołożyli samozatrudnienie, odpisy VAT ( ps. nie odpisujecie Janusze domowych wydatków? auto dla małżonki, telewizor, paliwo kupione bez odliczenia 23% ceny? poważnie? ) Rozumiem, że uczciwe zatrudnianie, wynagradzanie i płacenie podatków kiedy się tego wcześniej nie robiło boli… Nie da się dogodzić wszystkim to nierealne, pieniądze w budżecie skądś brać się muszą i wreszcie Państwo to rodzaj umowy z obywatelami – chcesz powiedzieć że z 15-20 % najbogatszych a reszta ma na to tyrać??? A nie przyszło do główki że bogatszy „plebs” to w dłuższej perspektywie coraz wyższa konsumpcja i większy rynek zbytu a więc i większe obroty i zyski firm? Na prawdę wolisz spiralę nakręcającą się do góry czy w dół? Ta w dół ma swój kres! Tak ciężko to pojąć? Zawsze to myślenie przez pryzmat tylko własnej dupy!!!!!!!

 24. Królowa ciucholandu, bidulka jak mi cię szkoda bo zarobisz 20% mniej. Nie martw się odliczysz sobie lexusa i inne wydatki a ,,towar” na zachodzie tanieje bo utylizacja drożeje.

 25. dziki wschód to Lublin

  Dlaczego w Lublinie nadal nie ma biurowców typu korpo?
  Dlaczego ludzie po studiach są dyskryminowani i zrownywani przez pracodawców z ludzmi bez wykształcenia i zmuszani do prac fizycznych???, bo na miejsce biurowe jest 30 osób na 1 miejsce???
  Dlaczego dziady podpisują umowy na 3 miechy i rotują pracowniki zwalniając ich po tym czasie albo wczesniej?
  Dlaczego panuje powszechny mobbing i poganianie?
  Kto złapie wreszcie za jajxa tych januszy biznesu płacących grosze i mobbigujących pracowników mało tego nie chcą nawet dać umowy o prace normalnej bo wiedzą że wtedy pracownik byłby nie fo ruszenia.
  Niech rząd PIS zbuduje w Lublinie i w innych miastach z tego typu problemem braku normalnej pracy duży państwowy biurowiec gdzie bedzie praca biurowa i produkcja ważnych dla budżetu Polski komponentów, w dniach roboczych od pondz-pt na max. II zmiany.
  Pora pogonić biznesy januszy i zamiast dzikiego wschodu dogonic pod względem konkurencji rynku pracy choćby Wrocław.
  Panie Jarosławie pomoż ludziom po studiach godnie pracować żeby nie byli zmuszeni pracować na budowue, kasach,produkcji,hali sklepu,call-center, galeriach czy knajpach, albo nawet za granicą rozgoryczeni brakiem pracy biurowej w LBN.
  kiedy w tym miescie bedzie normalnie???

  • Praca biurowa Ci się marzy??? bo skończyłeś studia ..uhumm…a nikt Ci nie wytłumaczył, że wszędzie potrzeba więcej szeregowych niż dowódców??? Problem nie w biurowych miejscach pracy a w liczbie absolwentów tych pseudo wyższych uczelni!!! 70% absolwentów to idioci nie potrafiący dosłownie nic!!! Sam papierek ma dawać przepustkę do wygodnego życia? poważnie???? :)) Za wiele osób studiuje! w żadnym kraju nie by byłoby procentowo tyle miejsc pracy biurowej – to nierealne! Mniej absolwentów za to niech coś potrafią !!!! Bo w chwili obecnej to jakaś masakra jest

 26. polski BARON MINCHAUSEN

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach