Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec z maseczkami. Jest ważna decyzja w sprawie likwidacji obostrzeń

Posłowie mają podjąć decyzję o zmianie stanu epidemii na stan zagrożenia epidemią. Tym samym przed nami prawdopodobnie ostatnie dni z obowiązkiem używania maseczek.

Rada Ministrów ma zająć się decyzją dotyczącą zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Chodzi o obowiązujące w Polsce obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Mowa o nakazie zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, a dokładnie w pojazdach komunikacji publicznej, w sklepach i galeriach handlowych, w kinach oraz teatrach, w przychodniach, w urzędach, na uczelniach, w szkołach, w kościołach a także w zakładach pracy gdzie w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba oraz na terenie wspólnych nieruchomości.

W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że złożył premierowi rekomendację dotyczącą całkowitego zniesienia obostrzeń. Czyli zarówno obowiązek używania maseczek, jak też likwidację kwarantanny i izolacji. Zgodnie z propozycją szefa resortu, miałoby to nastąpić wraz z początkiem kwietnia.

O ile informacja ta ucieszyła większość Polaków, to jednak krytycznie wypowiedzieli się na jej temat specjaliści. Mowa tu zarówno o niektórych lekarzach, jak też epidemiologach. Ich zdaniem na taką decyzję jest jeszcze zbyt wcześnie, gdyż notowany jest gwałtowny wzrost zachorowań w Azji oraz w Europie Zachodniej. Dodatkowo w ostatnich dniach do Polski przyjechało ponad 2 mln. uchodźców z Ukrainy, z których część może być chora.

Posłowie planują podjęcie decyzji o zmianie stanu epidemii na stan zagrożenia epidemią. Dzięki temu będzie możliwe zniesienie obostrzeń. To ostatnie ma nastąpić już od przyszłego tygodnia, a dokładnie od poniedziałku 28 marca. Obostrzenia covidowe obowiązywały niemal równo dwa lata.

(fot. pixabay.com)

55 komentarzy

 1. A ludzie nadal chorują.

 2. „Koniec z maseczkami. Jest ważna decyzja w sprawie likwidacji obostrzeń” – żadnej decyzji nie ma, jest tylko perfidny clickbait…

  Wiadomo – hajsy z reklam muszą się zgadzać!

 3. „O ile informacja ta ucieszyła większość Polaków, to jednak krytycznie wypowiedzieli się na jej temat specjaliści. Mowa tu zarówno o niektórych lekarzach, jak też epidemiologach. Ich zdaniem na taką decyzję jest jeszcze zbyt wcześnie”
  To niech specjaliści zobaczą, ile wpuściliśmy Ukraińców bez szczepień – gromadzili się w tłumach, tłumami chodzą do urzędów, nikt nie nosi maseczki. Gdyby te maseczki pomagały, a rząd zajmował się faktycznym problemem zamiast uprzykrzania życia obywatelom, to i tymi Ukraińcami by się od pierwszego dnia zajęli, maseczki rozdali. Widocznie i im, i nam, te maseczki są zbędne.

  • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   A może producenci maseczek tak się obłowili, że zaprzestali produkcji i dla „turystów” już ie wystarczyło…

   • A może ma tyle, że trzeba większej ilości chorych bo najprawdopodobniej / wg wirusologów/ to nastąpi. Biznes jest biznes.

    • Tak, od 2 lat ta plandemia miała zniszczyć ludzkość, jak na razie to putler niszczy ludzkość, a wirus był jest i będzie i nie ma wpływu na populację.

 4. To dlaczego nie testują uchodźców skoro są z poza strefy Schengen?? A swoich obywateli karzą testować po powrocie z urlopu? Gdzie logika? ….. Je…. Rząd

 5. Skończy się teleleczenie? Będzie trzeba przyjmować w przychodni chorych pacjentów ?

  • Tak nie może być ! Lekarzy znów będzie się wystawiać na bezpośredni chuch pacjentów ???

   • Ukraińców obostrzenia na polskiej granicy przestały obowiązywać 4⁰⁰ 24 luty.
    Co w zamian nam szykuje nasz rząd – próba generalna się odbyła ludzie przez 2 lata grzecznie słuchali rozkazów z telewizora, więc co teraz ??
    Wielki reset i nowy początek świata – Pinokio z żoną już pozbył się majątku.

   • Jak lekarzom się nie podoba że pacjent jest bez, to co to za problem przed wejściem do przychodni wyłożyć maseczki i napisać, ze w przychodni jest nakaz noszenia maseczek. W szpitalach na niektóre oddziały są wymagane fartuchy, które są dostępne przed wejściem, tak samo ochraniacze na buty to mogą być i maseczki.

 6. Jacy z nich specjaliści po przez tych psełdo specjalistów w
  Kilu lekarzy pożegnało się z tym światem bo nosili maseczki a nie powinni bo wirusa covid19 ICD 10 U 10 niema umnie w klinice i całym województwie od ponad 6miesiecy niema chorych i wojewoda zlikwidował szpital tymczasowy covid19 ja jako lekarz rekomenduje pacjentom swoim chcesz być zdrowy nie nie bez powodu i potrzeby maseczki bo to może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia płuc lub nawet uduszenia się już w moim województwie było kilkanaście przypadków uduszenia się wydychanym powietrzem który został spowrotem w dmuchany do płuc tego osoby się udusiła własnym odechem

 7. Empatii 0, czy to pies czy kot, czy też czlowiek. Każdy ból odczuwa na swój sposób. Odsiedzi swoje,oby po wyjściu okazał się czlowiekiem, przemyślał swoje. I powodzenia w nowym życiu!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo