Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przybędzie lotów z Lublina do Warszawy. Połączenie będzie realizowane nawet dwa razy dziennie

Dwa połączenia dziennie, rano i po południu, niebawem mają realizować Polskie Linie Lotnicze LOT na trasie z Portu Lotniczego Lublin do Warszawy. Liczba lotów ze Świdnika do stolicy wzrośnie dwukrotnie.

Jeszcze w tym miesiącu nastąpią zmiany w rozkładzie połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT. W sezonie letnim nasz narodowy przewoźnik znacznie zwiększy liczbę lotów na trasach krajowych. Związane jest to z popytem wśród pasażerów na tego typu rejsy, dzięki którym można łatwo i szybko dostać się na Okęcie, skąd realizowane są już loty dalekobieżne.

Jeżeli chodzi o Port Lotniczy Lublin, to liczba połączeń wzrośnie dwukrotnie. Pierwsze zmiany wprowadzone zostaną już od 28 marca, kiedy to rozkład lotów wróci do tego sprzed pandemii. Wówczas samoloty ze Świdnika do stolicy będą startowały w poniedziałki, środy i piątki o godz. 14:50, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 15:10.

Jednak wraz z początkiem maja w poniedziałki, środy i piątki połączenie będzie realizowane dwa razy dziennie: o godz. 5:50 oraz o 14:50, a we wtorki i czwartki o godz. 5:50 i 15:10. Raz dziennie będzie można polecieć do Warszawy w niedzielę. Tutaj samolot wystartuje ze Świdnika o godz. 15:10.

Taki rozkład ma obowiązywać do końca października. Jednak przewoźnik zastrzega sobie możliwość wprowadzenia kolejnych zmian. W podobny sposób zwiększona zostanie również liczba połączeń z Bydgoszczy, Szczecina, Poznania, Katowic, Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Krakowa. W przypadku tego ostatniego miasta, zaplanowano po sześć lotów dziennie.

W lutym z lotniska w Świdniku skorzystało 9 918 osób. To znacznie więcej niż w analogicznym okresie ub. roku, kiedy to obsłużonych zostało zaledwie 949 pasażerów. Przed pandemią, w lutym 2020 roku, było to 22 661 podróżnych. Jeżeli chodzi o operacje lotnicze, to w ubiegłym miesiącu było ich 168, a dwa lata temu 335.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. i nad Czubami będą mi się mijać slalomem z tymi czarnymi zachodnimi niskolotami (transportowcami? bombowcami?)
  super

 2. jako że PLL LOT jest finansowany z pieniędzy podatników (czy latają tymi liniami czy nie), to w tego typu artykule z dziennikarskiej rzetelności powinny się znaleźć informacje o procentowym obłożeniu tych lotów. „gospodarność” w spółkach państwowych jest kojarzona ze słownikiem wyrazów obcych i może się okazać, że lotów owszem przybywa, ale do każdego podatnik dopłaca…
  dziwi mnie ta popularność lotów do Warszawy, bo gdy sama Warszawa jest celem podróżny, to ta forma podróży nie opłaca się ani pod względem czasowym, ani finansowym, a w okolicach 7 rano nie ma jakichś uczęszczanych połączeń, by łapać szybką przesiadkę. wszystkie loty do miast biznesowych są wcześniej, a turystyczne później.

  • Obłożenie w stronę wa-wy będzie spore. To nie dla nas te połaczenia powstaja 🙂

 3. Artykuł bez sensu. Ile kosztuje lot!!?

  • Pewnie nie chciałbyś wiedzieć np. moja podwyżka emeryturu to okpło połowa ceny biletu.
   Poczekam na „trzynastkę” to se polecę.
   A co ? Może po wyborach nie dadzą, trzeba korzystać póki co.

 4. Samochodem 1.5godz.

 5. i kogo wy do tej Warsiawki będziecie wozić …??? skoro planowane godziny nie pasują słoikom

 6. Mateusz Matt Kokainko

  Wprowadzono już darmowe przeloty dla Ukraińców? Dalej PLL Lot, zawstydźcie MPK Lublin.