Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koncerty dla chorej dziewczynki odwołane – zespół z wójtem obrzucają się oskarżeniami. „Wstyd na całe województwo”

Ogromne oburzenie wśród mieszkańców wywołała informacja o odwołaniu niedzielnego koncertu na rzecz chorej Zuzi. Wójt wskazał, że to zespół nie chciał zagrać. Jednak grupa Defis udowodniła, że ma to być kłamstwo. W tym wszystkim cierpi tylko potrzebująca wsparcia dziewczynka.

Od kilku godzin jesteśmy zasypywani informacjami na temat koncertu charytatywnego, jaki miał odbyć się w najbliższą niedzielę w Wólce Cycowskiej. Tego dnia Gmina Cyców zaplanowała tam otwarcie i poświęcenie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji. W programie wydarzenia były występy gwiazd disco-polo, a dokładnie grypy Defis, Topky, Pudzian Band czy też Playboys. Wszystko pod hasłem „Gramy dla Zuzi”, gdyż akcja miała na celu wsparcie dziewczynki w jej walce o powrót do zdrowia. A dokładnie chodziło o zbiórkę na pokrycie jej kosztów leczenia.

Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, Gminny Dom Kultury w Cycowie poinformował, że decyzją wójta koncerty zostają odwołane. Niebawem komunikat zniknął, natomiast wójt wydał oświadczenie, w którym przeprasza za zamieszanie wskazując, że ze względów organizacyjnych i technicznych nie można tej uroczystości zorganizować jako imprezy masowej. Zapewnił, iż akcja charytatywna się odbędzie, a zamiast gwiazd wystąpią na niej zespoły młodzieżowe.

Wiesław Pikuła wskazał również, że w związku z tym zespół Defis odmówił występu. Wywołało to ogromną konsternację, gdyż ta popularna grupa znana jest z wspierania wszelkiego rodzaju akcji charytatywnych. Niebawem do sprawy odniósł się Karol Zawrotniak, lider zespołu. Jak wyjaśnił, wczoraj około godziny 17 otrzymał informację w formie sms-a, że decyzją wójta występy artystów zostały odwołane z powodów bezpieczeństwa. Na dowód przedstawił też otrzymaną wiadomość.

W związku z tym skontaktował się telefonicznie z zaprzyjaźnionymi zespołami, które miały grać na koncercie w Wólce Cycowskiej przekazując im, iż koncert został odwołany. Podkreśla jednocześnie, iż od ponad roku miał zarezerwowany ten termin, gdyż chciał wspomóc potrzebującą dziewczynkę. Pozostałych wykonawców również samemu namówił, aby wzięli udział w wydarzeniu. Po pewnym czasie dowiedział się, że jednak wójt wycofał się z wcześniejszej rezygnacji z eventu. Teraz nie kryje gorzkich słów wobec władz gminy.

– I teraz mam dzwonić, że na nowo są koncerty? Tak się nie robi. Poszło oficjalne oświadczenie i koniec – nie ma występów. Skąd mam wiedzieć, czy w piątek o 15 nie dostanę znów informacji, że jednak nie ma koncertów. Nie jesteśmy dziećmi, zachowujmy się poważnie – oświadczył Karol Zawrotniak.

Wokalista przypomniał, iż nie jest to już pierwsza tego typu sytuacja, poprzednim razem koncert w ostatniej chwili został przeniesiony do Urszulina. Zapewnił też najbliższych Zuzi, że zespół Defis zawsze był i jest gotów zagrać dla niej koncert, więc na pewno się on odbędzie, jednak w innym terminie i raczej na pewno nie w gminie Cyców. Oświadczył również, iż nie zostawi też sprawy pomówienia ze strony wójta, który rozgłosił, że to zespół odmówił występu podczas wydarzenia. Wskazuje, że jest to nieprawda, gdyż to władze gminy Cyców wykluczyły udział grupy Defis, jak też pozostałych zespołów z udziału w imprezie charytatywnej.

Jego słowa potwierdza Krystian Pudzianowski z zespołu Pudzian Band. Jak wyjaśnia, to władze gminy Cyców powiedziały „nie” koncertowi. Dodaje, iż zamiast pomóc w tym szczytnym wydarzeniu, jedynie zaszkodziły. Całość skomentował słowami „Takie rzeczy tylko w Polsce”.

Informacje te wywołały ogromne oburzenie mieszkańców. Na wójta wylała się fala hejtu. Nie brakuje słów, iż „wójt oszukuje ludzi”, „szkoda tylko dziecka”, „wstyd na całe województwo”, „tragedia, co zostało zrobione kosztem Zuzi”, „wójt już dawno pokazał mieszkańcom swoje oblicze, jednak teraz to już przesadził”, „bezczelnie kłamie”, „kolejny raz podobna sytuacja tylko cierpią na tym dzieci”, „wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd”.

Natomiast mama Zuzi, Jolanta Helm, wyjaśnia, że atmosfery nie da się już naprawić. Wyraziła też nadzieję, że mimo tego wszystko się ułoży i zespół Defis z kolegami zagra i zaśpiewa dla jej córki. Do tego czasu dziewczynkę można wspierać TUTAJ.

 

16 komentarzy

 1. Po wyborach… to po co wydawać kasę i się męczyć. 5 lat jeszcze przed nim. DNO! Na pewno jeden z pisiorów!

  • Jeśli dobrze na szybko sprawdziłem, to jeszcze druga tura, więc przegrana w kieszeni. I niby należy do PSL.

  • Nawet nie chciało ci się wyguglać, co to za gość, tylko od razu drzesz się, że pis ior. Tymczasem co mówi gugle? Wójt gminy Cyców – Pikuła Wiesław Stanisław – wykształcenie średnie techniczne – członek partii PSL – otrzymał prawie 30% głosów w ostatnich wyborach i będzie walczyć w drugiej turze z kandydatką z partii PiS, która otrzymała prawie 42% głosów.
   Tę py cha mie, jesteś jak to by dło z „Folwarku zwierzęcego” – tylko beczysz „cztery nogi dobrze, dwie nogi źle…”, a jak ci zmienią melodię to będziesz beczał odwrotnie. „KO dobrze, PiS źle, bee, bee”.

   • Dodał bym jeszcze ze ciotka wokalisty grupy defis Pana Zawrotniaka, walczy z obecnym wojtem w drugiej turze o stanowisko wójta. Więc sprawa trochę zalatuje i nie jest chyba tak jednoznaczna

  • POwski odpadzie … … .

  • PIKUŁA Wiesław Stanisław
   Wójt Gminy Cyców
   Członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

 2. Ale wybrali tego wójta na kolejną kadencję?

 3. Żeby komuś pomoc wcale nie potrzeba żadnych pośredników,wystarczy podzielić się pieniędzmi,pokarmem,ubraniem czy uczynkiema najlepiej zrobić to po za pazernymi ślepiami fiskusa.

 4. „Pozostałych wykonawców również samemu namówił, aby również wzięli udział w wydarzeniu.”
  Z polskiego to się chyba uciekało w szkole? xD

 5. Jakby na to nie patrzeć wychodzi polska szczujnia i piekiełko.
  Wstyd na całe województwo, prawdziwi i mniej prawdziwi Polacy, katolicy i niewierni, płci obojga i byle jakiej, oraz owieczki i barany..

 6. Taki numer I to przed druga tura nic dobrego facetowi nie wróży to się na nim zemsc a jak miewam sam zespół za pomówienie i złożenie całej winy na niego też mu nie daruje

 7. Skoro II tura przed nim to POdpowiedział jak społeczność gminy ma zagłosować – kwestia do wykorzystania przez wybiór-ców . Ludzie uruchomić myślenie skoro już drugi raz dla Niego słowo to śmieć .!!!!!

 8. Pa(*so)żyty mają w d. Zuzie. Oni tylko myślą o lansie i kasie. CEBULAKI. 😝😝😝😝😝

 9. PSL i tyle w temacie . Pogonić dziada

Dodaj komentarz