Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Komunikacja miejska: Od września nowy rozkład. Będzie sporo zmian

Od 1 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej. Wraca linia 155, nocne pojadą objazdem a 10 nową trasą.

Po wakacjach, czyli od początku września, jak co roku zmienia się rozkład jazdy. Ten wprowadzany na wakacje spowodowany był mniejszą ilością pasażerów korzystających z autobusów czy trolejbusów. Od nowego roku szkolnego zwiększona zostanie ilość pojazdów obsługujących linie, co przełoży się na częstsze kursowanie i krótsze oczekiwanie na przystanku. Najpopularniejsze linie czyli 9, 10, 18, 26, 31, 32, 39 i 57 będą w godzinach szczytu komunikacyjnego podjeżdżać na przystanek co 15 minut. Dodatkowo wprowadzonych zostanie wiele zmian w kursowaniu lubelskiej komunikacji miejskiej.

Inną trasą pojadą autobusy linii nr 10, tak by zapewnić obsługę komunikacyjną mieszkańców z rejonu ulic m.in. Gęsiej, Jaspisowej czy Jantarowej. Dlatego też z Bohaterów Monte Cassino autobusy skręcą w ulicę Roztocze a potem przez Jana Pawła II dojadą do al. Kraśnickiej i pętli na Węglinie. Na trasę ponownie wrócą trolejbusy linii 155, jednak ze względu na remont ulicy Łęczyńskiej pojadą objazdem. Linia będzie obsługiwana pojazdami z dodatkowym napędem, które pojadą w obu kierunkach przez ulice: Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka.

Innymi trasami pojadą także autobusy nocne. N2 zamiast na Czechów pojedzie na Czuby a N3 zamiast na Kruczkowskiego zapewni dojazd mieszkańcom Czechowa. Nowe trasy to:

Linia N2:Granitowa (os. Poręby) – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Orkana – Kraśnicka – Bohaterów Monte Cassino – Wileńska – Głęboka – Sowińskiego – Racławickie – Krakowskie Przedmieście – Plac Litewski – Narutowicza- Lubartowska – Tysiąclecia – Lwowska – Andersa – Mełgiewska – Gospodarcza – Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Dekutowskiego – Witosa – Doświadczalna – Felin (wariantowo kursy wydłużone do Świdnika);

Linia N3: Koncertowa (os. Szymanowskiego) – Choiny – Elsnera – Kompozytorów Polskich – Smorawińskiego – Chodźki – Smorawińskiego – Popiełuszki – Racławickie – Krakowskie Przedmieście – Plac Litewski – Narutowicza – Zamojska – Lubelskiego Lipca – Dworzec PKP – Kunickiego – Abramowicka – Szymonowica

Na trasach pozostaną również linie nr 709 i 718. Pierwsza będzie kursowała do czasu zakończenia remontu ulicy Łęczyńskiej druga zaś do czasu oddania dla ruchu wiaduktu w ciągu al. Warszawskiej. Natomiast na swoje dotychczasowe trasy powrócą autobusy kursujące przez ulicę Narutowicza, która właśnie od początku września na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Okopowej będzie przejezdna dla pojazdów komunikacji miejskiej. Zmianie ulegnie także rozkład jazdy trolejbusów linii 158 w dni wolne od pracy. Zostanie on skoordynowany z innymi trolejbusami, tak by te nie jeździły jeden za drugim.

Kilkuminutowe zmiany w dotychczasowych godzinach odjazdów z przystanków nastąpią również na większości linii autobusowych i trolejbusowych. – Wprowadzone zmiany w zakresie korekty czasów przejazdów, które wejdą w życie od września, mają na celu optymalizację i urealnienie międzyprzystankowych czasów przejazdów, a co za tym idzie poprawę punktualności kursowania, poprzez wyeliminowanie przyspieszeń i opóźnień. W szczególności brane jest pod uwagę wydłużenie czasów przejazdu w trakcie trwania szczytu popołudniowego w Centrum Miasta – wyjaśnia Justyna Góżdż z lubelskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

(fot. lublin112)
2014-08-22 18:23:01

3 komentarze

  1. a co z linia 54?

  2. Dlatego też z Bohaterów Monte Cassino autobusy skręcą w ulicę Roztocze a potem przez Jana Pawła II dojadą do al. Kraśnickiej i pętli na Węglinie. Moze ktos to narysowac bo niemam pojecia jak mozna z bohaterow monte casino skrecic w roztocze????

  3. A nie powróci 5?