Kolonia Ruszów: Szedł poboczem z karabinem na ramieniu. Miał prawie 3 promile

Policyjny patrol zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę (3 promile alkoholu w organizmie), który szedł poboczem drogi z karabinem i założonym bagnetem przewieszonym przez ramię. Okazał się nim 53-letni mężczyzna, który twierdził, że broń kupił przed chwilą za jedyne 50 złotych.

– Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kolonia Ruszów (gm. Łabunie) około godziny 17.30. Jadący drogą patrol policji zauważył idącego poboczem mężczyznę, miał przewieszony przez ramię karabin z założonym bagnetem. Zdziwieni tym widokiem policjanci zatrzymali mężczyznę. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany 53-latek, tłumaczył policjantom, że kupił broń, od nieznanego mu mężczyzny, który przejeżdżał tą drogą. Miała kosztować 50 złotych – informuje podinsp. Joanna Kopeć rzecznik zamojskiej policji.

Teraz broń zostanie sprawdzona przez biegłego. Jutro mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2014-03-12 14:19:53
(fot. KWP Lublin)

1 komentarz

 1. Jak przed Wysokim Sądem będzie się dość sugestywnie tłumaczył, że właśnie dążył z pomocą w obronie ostatnio będącej w nagłej potrzebie Ukrainie, a sąd uwierzy w jego misyjne intencje. to nie tylko go wypuszczą razem z karabinem, ale i amunicji dadzą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika