Kolejny wzrost zakażeń koronawirusem w woj. śląskim. Nie żyje 10 osób zakażonych SARS-CoV-2

Nadal w woj. śląskim przybywa osób zakażonych koronawirusem. W nowym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 235 nowych zakażeniach w całym kraju, w tym 204 na Śląsku. Pojawił się także jeden nowy przypadek w woj. lubelskim.

– Mamy 235 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (204), opolskiego (10), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), wielkopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i lubelskiego (1) – poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu ryckiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Do dnia 15 maja 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 400 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 274 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-K Zawiercie, 70-K Cieszyn, 82-M, 74-M, 74-K, 67-M Tychy, 73-K Grudziądz, 69-K, 69-M Starachowice, 80-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawniony do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 17850/893 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 6918 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Media najwidoczniej kłamią, przecież Pan premier mówił ostatnio, że epidemia jest opanowana…

  • Jakoś trzeba górników powstrzymać od strajków.

   • warto spojrzeć na wykres z liczbą hospitalizowanych… czyli tych którzy rzeczywiście ZACHOROWALI…!!!
    ledwo odrywające się punkty od zera… to świadczy jaką „pandemię” mamy…
    a lud się straszy „liczbą przypadków”…. czyli wykonuje się testy ludziom z łapanki i czy zdrowy czy nie i „potwierdza” się „nosicielstwo”…

 2. To kolejna pandemia głupoty ludzkiej dążącej do coraz lepszych wyników. Na razie jest kiepsko bo ok. trzydziestu bogaczy tego świata ma tyle majątku ile ma połowa ludzkości. Ale spokojnie, będą mieli więcej. Rzeki mamy coraz bardziej zatrute ale zawsze można się relaksować w galerii.

 3. Wczoraj rozmawiałem z kuzynem z Londynu. Pomimo rozgłosu nie wierzył w tego wirusa, aż do wczoraj. Z 30 osób z jego firmy zdrowych mają tylko 22, a uwierzył dopiero wtedy jak jego dobry kolega z pracy na tego wirusa zachorował. Co ciekawe gość w młodym wieku i w stanie krytycznym leży pod respiratorem a jego żonie nic.

  • Po raz kolejny wymyślasz głupoty i straszysz ludzi jak tvp. Mam nadzieje że tobie zamontują ten respirator bo śmiertelność po podłączeniu zdrowego człowieka do respiratora wynosi 50 procent, ale szkoda ci tłumaczyć bo nawet nie wiesz co to procenty. Mam nadzieje że za każdy wpis ci płacą bo jak za treść to jesteś zwykłym dziadem.

   • A ja mam nadzieję że jak tobie będzie potrzebny respirator to ci go nie podłączą. Ale w Abramowicach może znajdą dla ciebie łóżko.

    • A może jakiś argument czy tylko koncert życzeń dla bliźniego..?
     Lola i bazyl i wszyscy histerycy, możecie nie wierzyć wpisom na forum ale na litość boską sprawdźcie statystyki z poprzednich lat umieralności na grypę i porównajcie ją z obecnymi statystykami… tylko o tyle Was proszę!!! Może otworzą się Wam oczy i zobaczycie że nie ma żadnej pandemi czy epidemii… oczywiście poza pandemią głupoty i histerii w mediach…!!!

 4. Mario ale czemu mu nie wierzysz ostatnio i u nas w Polsce zmarła 18 latka na korona wirusa.

  • Zdanie na temat „obecnej sytuacji” czyli pseudopandemii to nie kwestia wiary lecz wiedzy, logiki oraz analizy danych i statystyk..!!!
   Ale ty możesz WIERZYĆ w co chcesz…

 5. To lepiej się dowiedz jakim ta 18 latka była okazem zdrowia… A nie pier….. sz głupoty i podajesz wiek nie mając pojęcia o chorobach i stanie zdrowia tych osób…

 6. # Łukasz jeździsz rowerem do roboty?
  Jak Ci się oddycha w maseczce? Bo mi juchowo
  Może byś tak poluzował?
  Łukasz przemyśl to

 7. Do 99noga a ty ja znasz że wiesz o jej stanie zdrowia więcej? Bo ja uważam że jak piszą większość miała choroby wspolistniejace to znaczy że nie wszyscy.Ogarnij się

  • Ciężko jest stwierdzić choroby współistniejące jeżeli kogoś po wypadku samochodowym wciągasz do statystyk jak w usa. U nas jest podobnie. Ktoś chyba nie był na onkologii nigdy skoro uważa że tam umierają tylko starzy ludzie. Test w ogóle nie powinien być stosowany u ludzi z nowotworami bo był stworzony do wykrywania raka i to w1984 roku. Jak test na raka ma być nie pozytywny na onkologii ? Są przypadki gdy chory dostaje chemie a nie ma raka to wtedy nie będzie pozytywny ale raczej nie chciał bym być na miejscu lekarza który mu tą chemie dla kasy przepisał .

 8. do Ciekawa… jesteś zwykłym Lemingiem i dla ciebie napisać : od jutra zamiast nosić maseczki należy założyć wiadro na głowę jest całkowicie wiarygodne i zastosujesz się bez wahania…
  P.S i pamiętaj że ciekawość to pierwszy stopień do piekła…

 9. Leming ale ty inteligentny jesteś aż mi cię żal.To ty nie radzisz sobie z r ozumowaniem więc to wiadro zachowaj dla siebie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska