Policjanci podsumowali akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Rekordzista w BMW jechał ul. Abramowicką niemal 150 km/h

Wczoraj na drogach w całej Polsce policjanci prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi z lubelskiej drogówki skontrolowali blisko 400 kierowców, ujawnili 320 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością.

Wczoraj lubelscy policjanci szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. W ramach akcji mundurowi prowadzili pomiary prędkości statycznie – co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach oraz dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorami.

Policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali na terenie powiatu lubelskiego niemal 400 kierowców. Mundurowi ujawnili ponad 370 wykroczeń, w tym 320 dotyczyło nadmiernej prędkości.

Nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego i mundurowi zmuszeni byli do zatrzymania 13 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 23-letni kierowca bmw, który na ulicy Abramowickiej jechał z prędkością prawie 150 km/h.

Łącznie podczas akcji policjanci ruchu drogowego skontrolowali w całym województwie ponad 1800 kierujących, ujawniając ponad 1700 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Za złamanie obowiązujących przepisów policjanci zatrzymali 36 kierującym uprawnienia do kierowania, z tego 34 z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Fan bimmera rekordzistą .
  Kierujący BMW nadal przodują we wszystkich negatywnych statystykach .
  Brawo wy !!!

 2. złapali już tego gościa od fiesty?

 3. BMW żądzi !!!

 4. Dzisiaj obwodnica LU. Ja jechałem z 200 a koło mnie śmignęły dwie duże gabloty BMW z jeszcze większą prędkością. Widać było że silniki o dużej mocy i podrasowane bo mieli mocne przyśpieszenie. Takimi furami to aż sama przyjemność jest z jazdy.

  • A jaka przyjemność z walnięcia np. w barierę energochłonną!

  • Przyznałeś się do winy, teraz poczekaj na zasłużoną karę.

  • Jedni piszą, że kierowanie pojazdami to ciężka, wymagająca i trudna praca. Innym razem ktoś pisze, że jazda samochodem to przyjemność. Z tym pierwszym można się zgodzić, bo być może to jest ciężka praca. A miejscem jej wykonywania jest droga i to niemal zawsze droga publiczna.
   Odnośnie tego drugiego, to i owszem, jazda samochodem może być przyjemna. Nawet istnieje szeroka oferta sportów motorowych, ale… Miejscem do sprawiania sobie przyjemności jazdą samochodem na pewno nie jest droga publiczna (jeżeli czerpanie tej przyjemności ma się wiązać z nieprzestrzeganiem przepisów obowiązujących na takiej drodze).
   Rozróżniajmy proszę te dwie sprawy.
   -drogi publiczne wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli jako miejsce do: pracy dla niektórych oraz bezpiecznego transportu dla większości
   -miejsca do czerpanie przyjemności z jazdy – place, tory, itp miejsca przeznaczone do czerpania przyjemności z jazdy, oczywiście są to miejsca poza drogami publicznymi

 5. Posiadacz BMWu

  Niech się cieszą że zwolniłem do 150. Zazwyczaj na Abramowickiej zasuwam z taką prędkością że bym im tą latareczkę zdmuchnął.

 6. Detektyf inwektyf

  Na Abramowickiej to codziennie kaskadowo powinni mierzyć,szczególnie w godzinach porannych jak ferajna z Jabłonnej,Krzczonowa i innych metropoljufff do pracy jedzie.

 7. widac ze powolniaki juz bolu pupki dostaja bo niegdy nie poczuli co to jest prawdziwa szybkosc , nie po to w mojej e60 535d zrobilem chipa na 350 koni zeby jezdzic jak niedorajda zyciowa . Nie ma nic lepszego niz 150km h i wywalanie z pasa na pas i smiane sie z powolniakow ktorzy zamulaja 70kmh , takie powolniaki tylko korkuja miasta i powini bys usuwani z drogi zawsze i wszedzie. Jak widze powolniaka co zamula na moim lewym pasie to daje kickdowna ,wywalam mu przed maske , daje po chamulcach i sie smieje z dziada bieada a potem kickdowna i tyle mnie dizad widzial heheheheheheh smieje sie z was konfidenci i powolniaki

  • tęczowy bojownik

   @Bimmer
   To jeszcze cię nie zawinęli do aresztu po moim donosie? Zaraz zadzwonię na komisariat, aby działali natychmiastowo. Tobie należy zabrać wolność bo ciągle do złego innych prowokujesz. Gdyby nie ty to o wiele więcej ludzi na drogach by żyło, bo bandyci drogowi nie byliby wcześniej zasugerowani twoimi wpisami.

  • Z każdą twoją wypowiedzią, utwierdzasz mnie w przekonaniu że reprezentujesz zerową płaszczyznę intelektualną i to nie podlega dalszej eksplanacji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków