690 680 960

Kolejny tragiczny w skutkach pożar. W płomieniach zginął 61-letni mężczyzna (zdjęcia)

Przez ponad trzy godziny blisko 30 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego w Zawalowie. W ciągu ostatnich dni, był to już trzeci tragiczny pożar w powiecie zamojskim.

Pożar domu w Zawalowie w gminie Miączyn w powiecie zamojskim został zauważony w środę około godziny 23:20. Od razu zaalarmowana została straż pożarna. Kiedy na miejsce dojechały pierwsze zastępy okazało się, że płonie drewniany budynek mieszkalny, kryty eternitem. Palił się przedpokój, kuchnia i część pokoju a pożar był już w fazie rozwiniętej.

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej sąsiedzi poinformowali strażaków, że w środku może się znajdować właściciel budynku. Ze względu na szalejące płomienie początkowo strażacy nie byli w stanie wejść do budynku. Po wstępnym przygaszenia pożaru, podjęli działania poszukiwawcze. W pokoju odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Poszkodowano ewakuowano na zewnątrz i przekazano ratownikom medycznym. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

W pożarze spłonęło wyposażenie pomieszczeń, częściowo ściany konstrukcyjne i dach budynku. Wstępne straty oszacowano na 170 tys. zł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pojawienia się ognia mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Policja i prokuratura prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

(fot: mł. bryg. Dominik Kukułowicz, policja)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska