Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny pożar bel ze słomą. Tym razem koło Radzynia Podlaskiego (zdjęcia)

Minionej nocy podpalona została starta słomy znajdująca się na wyjeździe z Radzynia Podlaskiego w kierunku Wisznic. Strażacy walczyli z ogniem przez pięć godzin.

Pożar składowanej na jednym z pól w rejonie ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim belowanej słomy został zauważony około godziny 3 w nocy z czwartku na piątek. Pożar był już znacznie rozwinięty. Świadkowie od razu powiadomili straż pożarną.

Na miejscu interweniowało sześć zastępów strażaków z PSP w Radzyniu Podlaskim i OSP z okolicznych miejscowości. Pożarem objęte było ponad 120 bel słomy. Spłonęły one doszczętnie. Akcja gaśnicza trwała pięć godzin. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

To kolejne tego typu zdarzenie w naszym regionie. W nocy z wtorku na środę spłonęło ok. 800 bel słomy w Malcanowie w gminie Łuków. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad 10 godzin. W tym przypadku ogień również miał zostać podłożony celowo.
Kolejny pożar bel ze słomą. Tym razem koło Radzynia Podlaskiego (zdjęcia)
(fot. nadesłane – Grzegorz)

5 komentarzy

  1. Te sprawy coś łączy.

  2. OZE zadziałało ciut niesprawnie

  3. Na co w to angażować akcje gaszenia.
    Słoma nawet jeżeli się uda ja ugasić jest już i tak zupełnie bezużyteczna.
    Zabezpieczyć otoczenie i nie marnowa pieniędzy podatnika.

  4. JORDUS dlaczego dzisiaj nie komentujesz wypowiedzi poprzednika, jest taka sama jak moja wczoraj… A mnie wyzwales od głupich butów…