Kolejny operator uruchamia elektryczne hulajnogi w Lublinie. Pracownicy medyczni będą jeździć za darmo

Bolt wprowadza nową opcję bezpiecznego i szybkiego transportu dla mieszkańców Lublina. Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi.

Mieszkańcy Lublina, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do “wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie kosztowało 2 zł, a każda minuta jazdy 0,6 zł. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania. Pojazdy rozwijają prędkość 25 km/h i pokonają nawet do 40 km przy jednym cyklu ładowania.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

– Bohaterowie Nie Płacą! to akcja Bolt, która ma na celu zapewnić bezpieczną formę transportu dla naszych bohaterów – pracowników medycznych. Wszystkie przejazdy elektrycznymi hulajnogami Bolt będą dla nich bezpłatne. Hulajnogi to alternatywna forma codziennego transportu, sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku – mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

Użytkownicy, którzy pierwszy raz korzystają z hulajnóg mogą uruchomić w aplikacji Tryb początkujący, który obniży maksymalną prędkość jazdy do 15 km/h i zapewni płynne przyspieszenie. Tryb można uruchomić w każdej chwili, chcąc poczuć się pewniej podczas codziennego przemieszczania się.

Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników, proszone są o kontakt: [email protected]

(fot. nadesłane)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Elektryczne bomby COVID-19

  • Sa jakieś potwierdzone badania że tak jest? czy w TVN mówili?

   • Nie w TVN a TVPisie Słońce Narodu, dlatego nie można korzystać z między innymi z roweru miejskiego.

 2. Rurkarze, tęczowi i maniacy srajfonów będą zachwyceni.

 3. Bo komu normalnemu to potrzebne?

 4. Już to widzę, jak pielęgniarka albo ratownik medyczny po 12h albo 24h dyżurze wskakuje na hulajnogę i z uśmiechem, bo za darmo, wraca do domu…

 5. Może pozwalać na otwarcie takich działaność ale pod warunkiem że będą jakieś punkty a nie rzucane znowu na środku chodnika

 6. No to napewno jest bezpieczne :P. Droga redakcja niech popyta w szpitalach w Warszawie. Koledzy ortopedzi powinni śmiało zakontraktować dodatkowo kilka palet gipsu.
  A na poważnie to powinno być : ograniczenie prędkości do 10kmh; obowiązkowy kask i kary za porzucenie złomostwa byle gdzie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9588zł -0.44%
  • GBP 4.9449zł -0.22%
  • EUR 4.4697zł 0.06%
  • CHF 4.202zł 0%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”